V Niedziela Zwykła – 9 luty 2014

Świat, jak zawsze tak i dziś, potrzebuje światła prawdy i soli dobra. Dla nas to Jezus Chrystus jest światłem świata i solą ziemi. Sól oznacza dobre życie i służbę bliźnim, a światło – prawdę głoszoną i wyznawaną. Aby być światłem świata i solą ziemi należy poznać Chrystusa i Jego wymagania oraz naśladować Go całym swoim życiem.

Z racji listu biskupów w I niedzielę miesiąca – dziś – po Mszach św. adorując Najśw. Sakrament będziemy błagać o wszelkie potrzebne łaski na drogach prawdy i dobra a szczególnie za wszystkich starszych, chorych i cierpiących oraz tych, którzy się o nich troszczą.

W poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

We wtorek – wspomnienie NMP z Lourdes – XXI Światowy Dzień Chorego.  Liturgia zachęca nas, abyśmy w dźwiganiu krzyża cierpienia i choroby zaufali Bogu. Ojciec Święty zawierza chorych i cierpiących NMP Niepokalanie Poczętej i prosi zdrowych, by otoczyli ich szczególną opieką. Chorych, którzy mogą – X. Metropolita zaprasza we wtorek na Mszę św.  o 11.00 – do Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Naszych chorych i starszych oraz ich rodziny i przyjaciół zapraszamy na nasz Parafialny Dzień Chorego – we wtorek – 11. II. 2014 r.- do naszej świątyni – bardzo proszę o pomoc w ich przywiezieniu.

Program :

  • 17.00 – Wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Bożego Miłosierdzia i  czuwanie modlitewne – okazja do spowiedzi dla chorych.
  • 18.00 – Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorym i starszym oraz  błogosławieństwem dla wolontariuszy i opiekunów.

W piątek – święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy oraz św. Walentego – patrona zakochanych – wszystkim a szczególnie młodym – życzymy daru prawdziwej i odpowiedzialnej miłości.

Spotkanie organizującego się chóru – w piątek o 18.45.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci, kobiety w stanie błogosławionym i rodziny pragnące należeć do „Wspólnoty rodzin” – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 16.15/po łacinie/. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Przed W. Postem będziemy przeżywać przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. Po Mszy św. o 11.30 – już za tydzień – 16.II.- będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do godz.15.30. O 15.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej. Polecamy dziś w „Przewodniku Katolickim” artykuł: „Namaszczenie – sakramentalna terapia dla chorych”.

Przy wyjściu z kościoła proszę zabrać gazetkę parafialną z podsumowaniem roku 2013 i planami na rok 2014. Można złożyć symboliczną ofiarę na druk i papier.

Osoby, które w roku 2013 przekazały na budowę kościoła ofiarę na konto bankowe mogą odliczyć od dochodu wysokość wpłaty, ale nie więcej niż 6% dochodu. W tej sprawie parafia oferuje dyskretną pomoc przy wypełnianiu PIT-u.

Zapraszam do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać” za modlitewny udział w „Godzinie świętej”, za każdą złożoną ofiarę i pomoc, szczególnie w sprzątaniu naszej świątyni i rozbieraniu choinek i szopki.

Sprzątanie naszego kościoła  – w soboty od 9.00 – bardzo proszę o pomoc.

Na kolejny tydzień wszystkim życzymy umacniającej Bożej łaski, szczególnie starszym, chorym i cierpiącym a dzieciom i młodzieży przeżywającym ferie, by przeżyły jej radośnie, szczęśliwie i po Bożemu –  dedykujemy myśl Leonarda da Vinci:

„Kto życia nie ceni, nie wart go.”