VI Niedziela Zwykła – 16 luty 2014.

Dziś przyszliśmy do ołtarza, na którym codziennie ponawia się ofiara Chrystusa, by uświadomić sobie wymagającą wolność człowieka.  Bóg obdarzył nas wolnością. Otrzymaliśmy wolną wolę, możność wyboru dobra lub zła, życia bądź śmierci. Nasza obecność na tym świętym zgromadzeniu jest znakiem, że wybieramy życie. Niech umacniają nas słowa św. Pawła: „wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują”, a przeżyta Eucharystia niech budzi naszą wrażliwość na potrzebujących – ludzi chorych, cierpiących, biednych, samotnych, załamanych i odrzuconych przez los – szczególnie w naszej parafii.

Dziś – III miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 16.15/po łacinie/. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Przed W. Postem przeżywamy przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. Po Mszy św. o 11.30 – będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do godz.15.30. O 15.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

W piątek – trzeci miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie grupy modlitewnej do 19.00. Od 19.00 – 19.15 adoracja w ciszy. O 19.15 – czuwanie młodzieży – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas II i III gimnazjum.

Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00. Na adorację i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I gimnazjum we wtorek o 19.00.

Zbiórka ministrantów – w środę o 18.45.

Grupę śpiewającą i chętnych zapraszamy na spotkanie – w czwartek o 17.00.

Próba organizującego się chóru – w piątek o 18.45.

Grupę Apostolską i chętną młodzież zapraszamy na spotkanie – w sobotę o 18.45.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać I rocznicę dni wielkiej łaski: misji parafialnych i nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego, relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II. Po każdej Mszy św. przed obrazem –  modlitewna adoracja i zawierzenie Jezusowi Miłosiernemu.

Po Mszach św. można nabyć obrazki z Jezusem Miłosiernym – kto jeszcze nie ma – które zostały poświęcone w czasie peregrynacji.

Przy wyjściu z kościoła prosimy zabrać gazetkę parafialną z podsumowaniem roku 2013 i planami na rok 2014.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy dziś w miesięczniku „Przewodnik Katolicki” artykuł: „Co papież powiedział katolikom nad Wisłą?”.

Rada dzielnicy zaprasza na spotkanie w sprawie przebiegu tramwaju – we wtorek – 18.02 – o godz. 18.00 – w Szkole Podstawowej nr 58 na ul. Pigonia.

Serdeczne „Bóg zapłać” –  za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za sprzątanie, przygotowanie chóru i schodów do położenia płytek i marmuru – oraz za każdą złożoną ofiarę. Szczerze dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu parafialnego dnia chorego i za tak liczne przybycie.

W imieniu chorych i starszych wyrażamy wdzięczność opiekunom i wolontariuszom za poświęcenie i każdy przejaw troski o nich. Składamy wyrazy wdzięczności rodzicom z małymi dzieci i rodzinom pragnącym należeć do wspólnoty rodzin – za modlitewną obecność w III sobotę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła  – w soboty od 9.00.

Naszym dzieciom i młodzieży kończącym ferie zimowe życzymy potrzebnych darów Ducha Świętego na kolejne półrocze, a nam wszystkim, byśmy umieli dostrzec wielkość Bożej miłości w sakramencie namaszczenia chorych z myślą Czesława Miłosza

„Jest taka granica cierpienia, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.”