VII Niedziela Zwykła – 23 luty 2014.

Przed tygodniem liturgia przypomniała nam potrzebę pójścia drogą przykazań, które są prawdziwym wyzwoleniem człowieka. Dziś zaś mówi nam Chrystus, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Nakaz miłości bliźniego znajdujemy w wielu religiach i systemach filozoficzno-etycznych, jednak miłość nieprzyjaciela głosi tylko chrześcijaństwo. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół. Ofiara Chrystusa, którą złożyliśmy, niech da nam tę niepojętą dla świata moc: miłowania nieprzyjaciół.

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy I rocznicę dni wielkiej łaski: misji parafialnych i nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego, relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II. Na każdej Mszy św. przed obrazem Jezusa Miłosiernego –  modlitewna adoracja i zawierzenie każdego nas i całej parafii Jezusowi Miłosiernemu.

Przed W. Postem przeżywamy przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. Po Mszy św. o 11.30 – będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do godz.15.30. O 15.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

W czwartek – tłusty czwartek – kończy się powoli czas karnawału – coraz bliżej Wielki Post. Grupę śpiewającą i chętnych zapraszamy na spotkanie – w czwartek o 17.00.

Próba organizującego się chóru – w piątek o 18.45.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Od 21.00 „Wieczór Jana Pawła II”. Wszystkich szczerze zapraszamy.

Spotkania kandydatów do bierzmowania: z klas II gimnazjum we wtorek o 19.00, z klas I w środę o 19.00, z klas III – w piątek o 18.30.

Po Mszach św. można nabyć obrazki z Jezusem Miłosiernym – kto jeszcze nie ma – które zostały poświęcone w czasie peregrynacji.

Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecam dziś tygodnik dla rodzin „Przewodnik Katolicki” a w nim artykuł: „A jednak rodzina”.

Nasza szkoła serdecznie zaprasza na dni otwarte: Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi – 25. 02.2014 – w godz.17.00 18.30 oraz szkoły Podstawowej – 26 .02.2014 – w godz. 17.00 – 18.30. Wielką nieprawdą jest pogłoska, jakoby uczniowie „poprawczaka” mieli uczęszczać do naszej szkoły.

Trwają prace budowlane – kładziemy płytki i marmur na chórze i schodach.

Bóg zapłać” za czuwanie modlitewne w III piątek i udział w apelu oraz za każdą złożoną ofiarę i pomoc, szczególnie w wielkim sprzątaniu naszej świątyni w związku z pracami budowlanymi.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła  – w sobotę od 9.00.

Wszystkim życzymy umocnienia miłości, szczególnie tych, których nie lubimy dedykując myśl – Antoina de Saint-Exupéry`ego:

„Prawdziwa miłość zaczyna się tam, gdzie niczego już w zamian nie oczekuje”.