VIII Niedziela Zwykła – 02 marzec 2014.

Wśród naszych trosk doczesnych, przychodzimy na Mszę św., bo jesteśmy pewni, że Bóg troszczy się o nas, chce naszego dobra i nigdy nas nie opuści. Niech więc ta najświętsza ofiara umocni nasza ufność wobec Boga, który w swym ręku ma nasze losy i wie, czego nam potrzeba do życia duchowego i doczesnego. Ewangelia dzisiejsza wzywa nas do ufności w Opatrzność Bożą, bo Bóg nigdy nie opuści człowieka. Mamy na pierwszym miejscu postawić troskę o sprawy Boże i losy Królestwa Bożego na ziemi, a resztę otrzymamy od Boga.

Z racji I niedzieli miesiąca – dziś – po Mszach św. adorując Najśw. Sakrament będziemy błagać o zaufanie Bożej Opatrzności.

Przed W. Postem przeżywamy nabożeństwo 40-godzinne. Również dziś po Mszy św. o 11.30 – będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do godz.15.30. O 15.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona ze zmianką różańcową. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

Rozpoczyna się dziś kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i w każdym naszym domu pod hasłem: „ Kochająca matka zawsze trzeźwa”.  Niech nie braknie modlitwy w tej intencji.

We wtorek – ostatki – święto św. Kazimierza, królewicza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I o 19.00.

W Środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu – czas nawrócenia, poprawy, pokuty i głębszego zastanowienia się nad sobą. Msze św. z obrzędem posypania głowy popiołem o 8.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły – niech nas będzie stać na to wyrzeczenie.

W I czwartek – o 17.00 – „Godzina święta” – zapraszamy na tę szczególną chwilę adoracji. Po Mszy św. wieczornej spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną zaangażować się w życie parafii. Natomiast grupę śpiewającą zapraszamy na spotkanie – o 17.00.

W piątek – I miesiąca– litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy „obowiązkowo”  kandydatów do bierzmowania z klas I, II i III gimnazjum. Zbiórka lektorów – po Mszy św. wieczornej.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00. Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15.

W I piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich prowadzona przez młodzież o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy. Za odprawienie Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Również w I piątek – 07. 03 – na Mszę św. o 18.00 – zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum, po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

Próba organizującego się chóru – w piątek o 18.45.

W każdy czwartek W. Postu po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia prosząc o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji, Świąt Wielkanocnych i odpustu parafialnego.

W przyszłą niedzielę – I. Wielkiego Postu – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 15.30. Znajdźmy czas na to szczególne rozważanie męki pańskiej.

Rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Trwa on do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

Zachęcam do kupowania i poczytania prasy katolickiej. Polecam dziś w „Przewodniku Katolickim” artykuł:” Klauzula sumienie jest prawem człowieka”.

Kończymy kolejny etap prac budowlanych – płytki i marmur na chórze, schodach i pod oknami.

Bóg zapłać” za udział w nabożeństwie I sobót i w „Wieczorze Jana Pawła II”, za każdą złożoną ofiarę i pomoc a szczególnie za sprzątanie naszej świątyni.

Bardzo proszę o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła  – w soboty od 9.00.

Wszystkim składamy serdeczne życzenia na ostatki i początek Wielkiego Postu z myślą Reinholda Schneidera:

„Każdy nasz los,

w którym widać krzyż, staje się łaską”.