I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 9 MARZEC 2014.

W Środę Popielcową nasze głowy zostały posypane popiołem. Tym znakiem pokuty rozpoczęliśmy święty czas czterdziestodniowego Wielkiego Postu. W łączności z całym Kościołem podejmujemy drogę wielkopostnej odnowy i przemiany serc, trwając na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, pełnieniu dzieł miłosierdzia, pokuty i umartwienia. Taka postawa ma ułatwić zerwanie z grzechem i szatanem. Kuszony na pustyni Chrystus pokazał nam, jak zwyciężać pokusy. Prośmy z wiarą Ojca, który jest w niebie: „nie dozwól, abyśmy ulegali pokusom”. Bądźmy ludźmi sumienia. Oczyszczajmy je i umacniajmy przez częstszą spowiedź i Komunię świętą oraz właściwe przeżywanie niedzieli jako Dnia Pańskiego.

Niech w takiej postawie wspiera nas wyrażona w liście X. Kardynała zachęta i błogosławieństwo.

Wielkopostna akcja trzeźwości niech będzie także jedną z form pokuty chrześcijańskiej.

Bardzo serdecznie zapraszamy na Gorzkie żale, które odprawiamy w każdą niedzielę o 15.30. Za udział w Gorzkich żalach można dostąpić odpustu zupełnego.

W środę – spotkanie zespołu charytatywnego po Mszy św. wieczornej.

W każdy czwartek po Mszy św. wieczornej odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia prosząc o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji, Świąt Wielkanocnych i odpustu parafialnego.

W piątek – Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30 a dla starszych i młodzieży o 18.30 – serdecznie wszystkich zapraszamy.

Spotkanie chóru – w piątek o 18.45.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci, kobiety w stanie błogosławionym i rodziny pragnące należeć do „Wspólnoty rodzin” – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

Również w sobotę – spotkanie Grupy Apostolskiej i chętnej młodzieży o 18.45

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30,

a naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową /po łacinie/ o 16.15. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania: z klas II we wtorek o 19.00;  z klas III w piątek o 18.30.

Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach wielkopostnych w dniach 06 – 09 kwietnia.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia /Krystynom, Bożenom/ składamy serdeczne życzenia.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku dochodowego, dzięki któremu można będzie pomóc najbardziej potrzebującym. Informacje można zabrać przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej oraz do czytania Pisma św. i książek katolickich – szczególnie w tym czasie umacniania wiary.

Zakończyliśmy kolejny etap prac budowlanych – płytki i marmur na chórze, schodach i pod oknami.

Serdeczne „Bóg zapłać” –  za każde poświęcenie, pomoc  i zaangażowanie w życie parafii, za sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła  – w soboty od 9.00.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu z myślą Romana Rogowskiego:

„Dopiero w światłości krzyża

można przyjąć ciemność trudu i cierpienia”.