II Niedziela Wielkiego Postu – 16 marzec 2014.

Opis Przemienienia Jezusa ukazuje nam, że to co doczesne jest tylko etapem drogi i nic nie może nam przesłonić ostatecznego celu jakim jest kochający Bóg. Wizja na Górze Tabor – dotyczy perspektywy chwały, w jakiej może uczestniczyć każdy człowiek. Słowa Ojca Niebieskiego: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie” odczytujemy, jako szczególne wezwanie do słuchania Słowa Bożego głoszonego przez Jezusa i do przemiany naszych serc. Również święty Paweł zachęca nas: „weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii”.  Z Bożą pomocą jesteśmy zdolni pokonać wszystko, co nas zniewala i ogranicza.

Dziś – III niedziela miesiąca – Msza św. szkolna o 11.30; Msza św. młodzieżowa /po łacinie/ o 16.15. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o 15.30. Składka na Gorzkich Żalach i do skarbonki w przyszłą III-cią, IV-tą i V-tą Niedzielę W. Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego.

Spotkanie grupy dyskusyjnej – we wtorek o18.45. Zapraszamy wszystkich, szczególnie naszych lekarzy, profesorów i inteligencję naszej parafii.

W środę – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny – męża sprawiedliwego, wzór pracowitości i patrona dobrej śmierci.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia / Zbigniewom, Józefom/ składamy serdeczne życzenia.

W czwartek po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu i rekolekcji parafialnych.

Grupę śpiewającą i chętnych zapraszamy na spotkanie – w czwartek o 17.00.

W piątek – trzeci miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie grupy modlitewnej do 19.00. Od 19.00 – 19.15 adoracja w ciszy. O 19.15 – Droga krzyżowa młodzieżowa – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas II i III gimnazjum. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30 – serdecznie wszystkie dzieci zapraszamy – nie bójcie się drogi krzyżowej.

Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00. Na adorację i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

Kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum zapraszamy na spotkanie – w piątek o 18.45.

Próba chóru – w piątek o 18.45.

Zaplanujmy już dziś czas, aby wziąć udział w rekolekcjach wielkopostnych w dniach 06 – 09. IV.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku dochodowego, dzięki któremu można będzie pomóc najbardziej potrzebującym. Informacje można zabrać przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, Pisma św. i książek katolickich – szczególnie w tym czasie nawrócenia. Dziś polecamy szczególnie w „Przewodniku Katolickim” wymowny artykuł: „Święty na nasze czasy” – o św. Józefie.

Serdeczne „Bóg zapłać”: rodzicom z małymi dzieci, kobietom w stanie błogosławionym i rodzinom pragnącym należeć do „Wspólnoty rodzin” za modlitewny udział w III sobotę miesiąca, za  udział w drogach krzyżowych, za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni -w soboty od 9.00.

Niech kolejne dni Wielkiego Postu zbliżają nas do Boga i do ludzi – niech towarzyszy nam myśl św. Augustyna:

„Człowiek jest tęsknotą Boga,

jest celem Jego miłości”.