III Niedziela Wielkiego Postu – 23 marzec 2014.

Gromadzimy się przy ołtarzu Pana, aby skosztować i zobaczyć, jak dobry jest Pan, który nas powołał do zbawienia. On dał nam swojego Syna, aby stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i całego świata. Chrystus pragnie swoją miłość wlać w ludzkie serca. Po raz kolejny Jezus przypomina nam dzisiaj o potrzebie nawracania, czyli powrotu do Niego. Bóg jest cierpliwy wobec nas, czeka na decyzję człowieka. Bóg w kierunku człowieka robi wiele kroków, ale jeden pozostawia nam.  Gdy nie stawiamy przeszkody i przyjmujemy ten wielki dar, potrafimy wtedy miłością rozświetlić całe nasze życie. Niech kolejne dni Wielkiego Postu będą czasem wdzięczności za otrzymane łaski oraz czasem przyjmowania daru Bożej miłości.

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o 15.30. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego. Składka na Gorzkich Żalach dziś oraz w IV-tą i V-tą Niedzielę W. Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszego kościoła.

We wtorek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze św. o 8.00 i 18.00. Módlmy się gorąco o poszanowanie każdego życia ludzkiego. Chętnych, by włączyć się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i złożyć swoje przyrzeczenia zapraszamy – na Mszę św. o 18.00. Przy wyjściu można zabrać karteczkę z przyrzeczeniem.

W czwartek po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu i rekolekcji parafialnych.

Grupę śpiewającą i chętnych zapraszamy na spotkanie – w czwartek o 17.00.

W piątek – Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30 a dla starszych o 18.30 – serdecznie wszystkich zapraszamy.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania  z klas III w piątek o 18.30.

Próba chóru – w piątek o 18.45.

W sobotę – spotkanie Grupy Apostolskiej i chętnej młodzieży o 18.45

Zaplanujmy już dziś czas, aby wziąć udział w rekolekcjach wielkopostnych w dniach 06 – 09. IV.

Fundacja św. Mikołaja kwestuje dziś po Mszach św. dla potrzebujących uczniów naszej szkoły.

W przyszłą niedzielę ofiary do puszek – na świąteczne paczki dla najbiedniejszych naszej parafii.

Polskie rodziny mogą wysłać paczkę rodzinom na Ukrainie. Do końca marca Poczta Polska będzie przyjmowała bezpłatnie paczki z pomocą dla rodzin na Ukrainie w ramach akcji „Rodzina Rodzinie”. Paczkę do 20 kg może wysłać każda osoba fizyczna. Chętnych do wysłania paczek prosimy o kontakt tel. 12637 07 12, osobisty: biuro Caritas ul. Ossowskiego 5, Kraków lub e-mail: krakow@caritas.pl. Szczegóły w zakrystii.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, Pisma św. i książek katolickich. Dziś polecamy w „Przewodniku Katolickim” artykuł: „Do wszystkich z radością Ewangelii”.

Serdeczne Bóg zapłać”  za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, szczególnie za sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo proszę o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 9.00.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy ducha pokuty i pokoju serca oraz jak najowocniejszego przeżywania czasu Wielkiego Postu z myślą Phila Bosmansa:

„Aby stać się lepszym,
nie musisz czekać na lepszy świat.”