IV Niedziela Wielkiego Postu – 30 marzec 2014.

Czas Wielkiego Postu, czas świętych rekolekcji, które przed nami – niech będzie czasem zastanowienia się i refleksji nad sobą, czasem modlitwy, umocnienia wiary i nawrócenia na Boże drogi, czasem pokuty, pojednania i naprawy krzywd. Nie zmarnujmy tego czasu łaski. Wszystkich bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach od przyszłej niedzieli, wszystkich proszę o ufną modlitwę i ofiarowanie swoich krzyży w tej intencji. Rekolekcje wygłoszą – O. Jakub Nesterowicz OP i O. Paweł Koniarek OP.

Gazetkę parafialną z programem rekolekcji, Wielkiego Tygodnia oraz życzenia świąteczne i zaproszenie na odpust, otrzymacie państwo w najbliższych dniach. Bardzo proszę o pomoc w jej rozniesieniu.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.30 – rzewnie rozważając mękę Chrystusa będziemy błagać o Boże zmiłowanie. Składka na Gorzkich Żalach dziś i w przyszłą niedzielę – na kwiaty do Bożego Grobu.

Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na Triduum przed bierzmowaniem:

  • Niedziela – 30.03 – 16.15 – Msza św., próba.
  • Wtorek – 01.04 – 18.30 – śpiew, spowiedź.
  • Środa – 02.04 – 18.45 – próba, musztra.
  • BIERZMOWANIE  –  3 .04. 2014 – 18.00 – X. Bp Damian Muskus OFM.

W I czwartek – wyjątkowo o 16.30„Godzina święta” połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia o dobre owoce Wielkiego Postu i rekolekcji – zapraszamy na tę szczególną chwilę adoracji.

W I piątek – po  Mszy  św. o 7.00 i  18.00 – litania do Serca Pana Jezusa. Na Mszę św. o 18.00 obowiązkowo przyjdzie młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klas I i II. Droga krzyżowa dla wszystkich prowadzona przez młodzież o godz. 17.30. Niech udział w Drodze krzyżowej umocni nas na drogach naszego – często trudnego – życia.

O 16.30 Msza św. pierwszo-piątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św. oraz w piątek od 17.15.

Wyjątkowo w I piątek po Mszy św. wieczornej zebranie rady parafialnej – zapraszamy także wszystkich chętnych.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: Różaniec o 17.30. O 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. O 21.00 „Wieczór Jana Pawła II”. Przyjdźmy na te szczególne chwile modlitwy

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.00 – będziemy przeżywać rocznicę posadzenia dębu katyńskiego pamięci Bolesława Buszczyńskiego. Po Mszy św. wspomnienie przy jego pomniku.

Zbiórka ministrantów i lektorów w środę o 17.30.

Grupę śpiewającą i chętnych zapraszamy na spotkanie – wyjątkowo w środę o 17.00.

Zapraszamy na spotkania chóru parafialnego – w piątek o 18.45.

Zespół charytatywny zbiera dziś i w przyszłą niedzielę po Mszach św. ofiary do puszek na paczki i stroiki dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.

Zachęcam do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św. i książek katolickich – szczególnie w tym czasie nawracania się. Polecamy w „Przewodniku Katolickim artykuł: „I wrócił, widząc” – radość z oglądania Pana””.

Serdeczne „Bóg zapłać” – za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii: za udział w Drodze Krzyżowej, za  włączenie się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, za sprzątanie, za każdą złożoną ofiarę oraz za redakcję i składanie gazetki parafialnej.

Bardzo prosimy rodziców bierzmowanych o pomoc w przygotowaniu świątyni na bierzmowanie w środę o 19.30.

Wszystkim parafianom: dzieciom, młodzieży, starszym życzymy jak najowocniejszego przeżycia czasu świętych rekolekcji z myślą św. Ambrożego:

”Kto odchodzi od Słowa Boga, ten głoduje,

kto odstępuje od mądrości, głupim się staje,

kto odchodzi od źródeł, jest spragniony,

kto od skarbu się odsuwa, staje się biedny”.