V Niedziela Wielkiego Postu – 06 kwiecień 2014

„Zabiorę się i pójdę do mego Ojca, i powiem: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw niebu i względem Ciebie” – przeżywamy czas świętych rekolekcji, czas pojednania z Bogiem i bliźnimi, czas pokuty i nawrócenia, czas modlitwy i wyciszenia. Módlmy się wzajemnie za siebie, aby ten czas łaski zaowocował w każdym z nas wzrostem miłości Boga i bliźniego.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach, które głoszą:

O. Jakub Nesterowicz  i O. Paweł Koniarek – Dominikanie serdecznie ich w naszej parafii witamy i życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Program rekolekcji – mamy w naszych domach i na stronie internetowej.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.30 – zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli ani raz. Rozważając mękę Chrystusa będziemy błagać o Boże zmiłowanie. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu.

Dziś Akademicka Droga Krzyżowa spod Kolegiaty św. Anny o godz. 20.30.

We wtorek – dzień spowiedzi rekolekcyjnej: spowiedź dorosłych: 7.30 – 8.00; 16.30 – 18.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu.

Noc spowiedzi w naszym mieście będzie z 8/9. IV – od 21.00 – 02.00. Szczegóły na plakacie.

Naszych chorych, samotnych i starszych zapraszamy na Mszę św. rekolekcyjną w środę na 16.30. Bardzo prosimy, by rodzina pomogła im dotrzeć do kościoła.

Zakończenie rekolekcji z błogosławieństwem rekolekcyjnym w środę na wszystkich Mszach św. Dla uczniów naszej szkoły będzie tylko jedna Msza św. o 11.30. W środę na Mszach św. składka na potrzeby rekolekcji.

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia trwa Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nasza parafia została w tym roku zaproszona na czuwanie nocne z 9/10.IV.(środa/czwartek). Adoracja nocna trwa od 21.00 do 6.00. Zachęcamy, byśmy wybrali się indywidualnie lub rodzinnie choć na pół godzinki.

W czwartek po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia o dobre owoce rekolekcji i Wielkiego Postu.

X. Biskup Damian Muskus udzielił w czwartek sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

Grupę śpiewającą i chętnych zapraszamy na spotkanie – w czwartek o 17.00.

W piątek – Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30 a dla dorosłych i młodzieży o 18.30 – niech udział w Drodze krzyżowej umocni nas na drogach naszego nawrócenia.

Zapraszamy na spotkania chóru parafialnego – w piątek o 18.45.

Zespół charytatywny zbiera dziś po Mszach św. ofiary do puszek na paczki dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.

W sobotę w Łagiewnikach nasi parafianie: p. Andrzej Bielecki i p. Robert Topinek zostaną pobłogosławieni do posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii św. – ogarnijmy ich naszą modlitwą.

W przyszłą – Palmową Niedzielę – poświęcenie przyniesionych palm na wszystkich Mszach św.

Od 11- 13. IV odbędzie się XII Forum Młodych naszej archidiecezji – szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św. i książek katolickich – szczególnie w tym czasie nawracania się. Prosimy o zabranie „gratis” gazetę ewangelizacyjną „Dobre nowiny”.

Serdeczne „Bóg zapłać” – za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii: za udział w Drodze Krzyżowej, „Godzinie świętej”, nabożeństwie I sobót i w „Wieczorze Jana Pawła II”, za sprzątanie, rozniesienie kopert, za ofiarowany zużyty sprzęt na misje oraz za każdą złożoną ofiarę. Dziękujemy rodzicom bierzmowanych za pomoc i dar ołtarza.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 9.00.

Z serca życzymy ubogacającego przeżywania czasu łaski świętych rekolekcji, niech jeszcze bardziej zjednoczą nas we wspólnocie wiary i miłości – i dedykujemy myśl Dietricha Bonchoeffera;

„Otoczeni opieką Bożej mocy, z otuchą wyglądajmy przyszłości.

Bóg z nami wieczorem i rankiem i widać Go w każdym nadchodzącym dniu.”