Niedziela Palmowa – 24 marzec 2013

Niedziela Palmowa przypomina nam triumfalny wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Wołanie „hosanna” wnet zamieni się w okrzyk „ukrzyżuj Go”. Módlmy się wzajemnie za siebie, aby zasiane ziarno Słowa Bożego w czasie Wielkiego Postu zaowocowało w każdym z nas umocnieniem wiary i wzrostem miłości Boga i bliźniego. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wielki przez tajemnice męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Wsłuchując się dzisiaj w opis Męki Pańskiej, stajemy w pokorze pod krzyżem Zbawiciela. Na szczycie Golgoty widać dokładnie jednocześnie prawdę o moim grzechu i prawdę o Bogu, którego miłość jest większa niż mój grzech. W krzyżu Chrystusa nie adorujemy cierpienia, lecz miłość Boga, który do końca nas umiłował.

Poświęcenie przyniesionych palm na wszystkich Mszach św.

Gorzkie Żale o 15.30 – znajdźmy chwilę czasu na modlitewną medytację męki Pana Jezusa.

Odwiedziny chorych na święta – w Wielki Wtorek – od 8.15.

Spowiedź św. we wtorek i środę od 17.15.

Program Triduum Paschalnego – przypomnienie – program w gazetce.

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa – pielgrzymka służby liturgicznej do Bazyliki Bożego Miłosierdzia na godz. 10.00.

Msza Wieczerzy Pańskiej – o 18.00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 23.00.   – o 21.00 – adoracja młodzieży. –   o 22.00 – grupa modlitewna.     

Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa – obowiązuje post ścisły. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy:

  •  8.00 – ministranci i lektorzy.  9.00 – gimnazjaliści. 10.00 – klasy VI. 11.00 –klasy V.
  • 12.00 – klasy IV. 13.00 – klasy II i III. 14.00 – klasy O i I.
  •  15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • Liturgia Męki Pańskiej – o 18.00 – adoracja Krzyża, Gorzkie Żale /część I/, Komunia św., przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, Gorzkie Żale /część II/ i całonocna adoracja,
  • 20.00 – Droga Krzyżowa – ulicami naszej parafii – przez os. Witkowice Nowe do krzyża na rogu ul. Dożynkowej i Zielone Wzgórze – przynieśmy  świece i pochodnie – wszystkich zapraszamy.
  • 22.00 – Różaniec – prowadzi Żywy Różaniec. Gorzkie Żale /część III/.
  • Od 23.00 zapraszamy na czuwanie całonocne poszczególne ulice naszej parafii /program w gazetce/

Wielka Sobota:

Poświęcenie pokarmów wielkanocnych:

10.00 – przy kościele. 11.00 – przy pałacu /Górka Narodowa/.12.00 – na Marszowcu /plac zabaw przy ul. Głównej/ 12.00, 13.00, 14.00 – przy kościele.     

 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

Poświęcając pokarmy na stół wielkanocny podzielmy się nimi /nie tylko jajkami/ z najbardziej potrzebującymi. Dary będzie zbierał nasz zespół charytatywny – spotkanie zespołu – o 13.00.

Liturgia Wielkiej Soboty i Rezurekcja – o 18.00 – Obrzęd światła, Liturgia Słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, Liturgia Eucharystyczna, Procesja Rezurekcyjna  – przynieśmy świece.

W Wielkim Tygodniu poczytajmy trochę więcej prasy katolickiej, Pisma św. i książek katolickich.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie zaangażowanie i pomoc, zrozumienie i życzliwość, za każdą złożoną ofiarę, szczególnie z Górki na kwiaty.

Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu do świąt naszego kościoła w Wielką Środę od 9.00.

Życzymy ubogacającego przeżywania Wielkiego Tygodnia – nie szczędźmy czasu na chwilę modlitwy i adoracji, przyjdźmy na nocne czuwanie, na Drogę krzyżową, bierzmy udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia – niech towarzyszy nam myśl C. K. Norwida:                            

„Człowiek wielkiego serca- nie może minąć się z Kalwarią”.