Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marzec 2013.

Razem z całym Kościołem ogłaszamy światu radość Zmartwychwstania Chrystusa. Alleluja – Jezus żyje – radujmy się!. Prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa jest najgłębszym fundamentem, na którym opiera się nasza chrześcijańska wiara. W dzisiejszą uroczystość powtarzamy z wiarą: „Nie umrę, ale żył będę i głosił dzieła Pana – Alleluja. W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy!” Bądźmy wszędzie świadkami paschalnej radości.

Jutro – 1.IV – Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień Świąt. W duchu chrześcijańskiej radości cała nasza parafia wraz z naszymi gośćmi będzie przeżywać swoje patronalne święto – odpust ku czci świętej Marii Magdaleny, zwiastunki wielkanocnej radości. Naszą postawą wiary i modlitwy, śpiewając radosne „Ciebie Boga wysławiamy..” będziemy dziękować dobremu Bogu za ten czas łaski, za troskliwą opiekę naszej patronki nad naszą rozwijającą się i podejmującą tyle wielkich zamierzeń parafią. Przed nami przede wszystkim troska o prawdziwą jedność wszystkich w duchu wiary, nadziei i miłości i kontynuacja  naszych budowlanych inwestycji. Wdzięczni za wszystko, cieszmy się naszymi osiągnięciami duchowymi i materialnymi. Przeżywając odpust w naszej parafialnej wspólnocie powierzmy naszej patronce wszystkie nasze sprawy, całą parafię, gości i wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii.

Msze św. jak w każdą niedzielę.

11.30 – MSZA ŚW. – SUMA ODPUSTOWA Z PROCESJĄ, której będzie przewodniczył  X. Prałat Jan Dziasek, były proboszcz parafii Królowej Jadwigi w Krakowie Krowodrzy.

Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich na nasze uroczystości.

We wtorek – 2. IV. – 8 rocznica śmierci bł. Jana Pawła II.

W I czwartek po Mszy św. wieczornej zebranie rady parafialnej – zapraszam także wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W piątek – pierwszy miesiąca – po  Mszy  św. o 7.00 i  18.00 – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Mszę św. o 18.00 obowiązkowo przyjdzie młodzież z klas I, II, III gimnazjum..

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od 17.15.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O 21.00 „Wieczór Jana Pawła II”. Zapraszamy.

Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na Triduum przed bierzmowaniem:

Piątek – 5. IV. – 17.30 – spowiedź św. + Msza św. + próba.

Sobota – 6. IV. – 9.00 – próba i musztra.

Niedziela – 7. IV. – 16.15 – Msza św. + śpiew.

BIERZMOWANIE  –  8 .IV. 2013 – 18.00 – X. Infułat Janusz Bielański

Przyszła niedziela – II Wielkanocna – to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na każdej Mszy św. zawierzymy siebie, parafię i świat Bożemu miłosierdziu ufając wstawiennictwu błogosławionego Jana Pawła II.

Składamy z serca płynące „Bóg zapłać za zaangażowanie i udział we wspólnej modlitwie w czasie Triduum Paschalnego, za nocne czuwania, za udział w Drodze Krzyżowej, za ofiary na cele naszej parafii, za tak hojne podzielenie się „święconym” z potrzebującymi, za zrozumienie, trud i poświęcenie w przygotowaniu naszego kościoła do Świąt Wielkanocnych.

Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu naszej świątyni, szczególnie rodziców kandydatów do bierzmowania w sobotę od 9.30.

Jeszcze raz składamy wszystkim, parafianom i gościom najserdeczniejsze życzenia – obfitych łask od Zmartwychwstałego Pana i smacznego „święconego”:

„Dziś Jezus Chrystus z grobu wstał,

Nam zmartwychwstania przykład dał; Radujmy się, Alleluja!”.