Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 20 kwiecień 2014.

Razem z całym Kościołem ogłaszamy światu radość Zmartwychwstania Chrystusa. Alleluja – Jezus żyje – radujmy się!. Prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa jest najgłębszym fundamentem, na którym opiera się nasza chrześcijańska wiara. W dzisiejszą uroczystość powtarzamy z wiarą: „Nie umrę, ale żył będę i głosił dzieła Pana – Alleluja. W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy!” Bądźmy wszędzie świadkami paschalnej radości.

Jutro – 21.IV – Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień Świąt. W duchu chrześcijańskiej radości cała nasza parafia wraz z naszymi gośćmi będzie przeżywać swoje patronalne święto – odpust ku czci świętej Marii Magdaleny, zwiastunki wielkanocnej radości. Naszą postawą wiary i modlitwy, śpiewając radosne „Ciebie Boga wysławiamy..” będziemy dziękować dobremu Bogu za ten czas łaski, za troskliwą opiekę naszej patronki nad naszą rozwijającą się i podejmującą tyle zamierzeń parafią. Przed nami przede wszystkim troska o prawdziwą jedność wszystkich w duchu wiary, nadziei i miłości i kontynuacja  naszych budowlanych inwestycji. Wdzięczni za wszystko, cieszmy się naszymi osiągnięciami duchowymi i materialnymi. Przeżywając odpust w naszej parafialnej wspólnocie powierzmy naszej patronce wszystkie nasze sprawy, całą parafię, gości i wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii.

Msze św. jak w każdą niedzielę.

  • 11.30 – MSZA ŚW. – SUMA ODPUSTOWA Z PROCESJĄ, której będzie przewodniczył X. Wojciech Zapiór – Proboszcz Parafii Św. Wojciecha w Kokorach /Czechy/.

Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich na nasze uroczystości.

We wtorek – o 18.30 – spotkanie grupy dyskusyjnej na temat: „Pycha i pokora w Kościele” – zapraszamy chętnych, szczególnie naszych profesorów.

Przyszła niedziela – II Wielkanocna – to Niedziela Miłosierdzia Bożego – dzień kanonizacji Apostoła Miłosierdzia bł. Jan Pawła II i Jana XXIII. Na każdej Mszy św. uczcimy obraz Jezusa Miłosiernego i zawierzymy siebie, parafię i świat Bożemu miłosierdziu ufając wstawiennictwu nowych świętych.

Wyjątkowo Mszę św. młodzieżową /po łacinie/ odprawimy za tydzień – o 16.15.

Solenizantom nadchodzącego tygodnia, szczególnie: Wojciechom, Jerzym, Markom składamy serdeczne życzenia.

Składamy z serca płynące „Bóg zapłać” za zaangażowanie i udział we wspólnej modlitwie w czasie Triduum Paschalnego, za nocne czuwania, za udział w Drodze Krzyżowej, za ofiary na cele naszej parafii, za tak hojne podzielenie się „święconym” z potrzebującymi, za zrozumienie, trud i poświęcenie w przygotowaniu naszego kościoła do Świąt Wielkanocnych. Szczerze dziękujemy państwu Kościółek za piękny nowy krzyż na Marszowcu i naszym pszczelarzom za nowy paschał.

Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Jeszcze raz składamy wszystkim, parafianom i gościom najserdeczniejsze życzenia – obfitych łask od Zmartwychwstałego Pana i smacznego „święconego”:

„Dziś Jezus Chrystus z grobu wstał,

Nam zmartwychwstania przykład dał; Radujmy się, Alleluja!”.