II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 27 kwiecień 2014.

Święto Miłosierdzia 2014 W duchu chrześcijańskiej radości przeżywamy  Święto Miłosierdzia Bożego – dzień kanonizacji Apostoła Miłosierdzia bł. Jan Pawła II i Jana XXIII. Liturgia Słowa prowadzi nas na spotkanie ze świadkami Zmartwychwstałego. Pan prawdziwie zmartwychwstał i jest z nami – pragnie ogarnąć nas łaską swego nieogarnionego miłosierdzia. Zmartwychwstały Chrystus pokazuje św. Tomaszowi swoje rany, przebacza niewiarę, daje kolejną szansę. Miłosierdzie Boże nigdy nikogo nie odtrąca, wierzy w wątpiących, pozyskuje niedowiarków. Wszyscy odtrąceni, pominięci, zniewoleni, okaleczeni fizycznie lub moralnie mogą w naznaczonym ranami Chrystusie zobaczyć swój obraz. Dotykając ran Jezusa odzyskują godność, wchodzą na drogę do nieba. Świadomość naszych grzechów niech skłania nas do wychwalania Bożego Miłosierdzia: „Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny” – „Jezu, ufam Tobie”.

Na każdej Mszy św. czcimy obraz Jezusa Miłosiernego i zawierzamy siebie, nasze rodziny, parafię i świat Bożemu Miłosierdziu ufając wstawiennictwu świętych papieży Jana XXIII i Jana Pawła II.

Odmawiajmy często Koronkę do Bożego Miłosierdzia /szczególnie dziś o 15.00/ i razem z św. Siostrą Faustyną i św. Janem Pawłem zawierzajmy siebie, parafię Bożemu Miłosierdziu.

W poniedziałek – przeniesiona liturgicznie uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

We wtorek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

Spotkanie klas III z rodzicami – z racji rocznicy I Komunii św. – we wtorek o 18.30.

W środę – pierwsze nabożeństwo majowe z procesją o 17.30. Prosimy o udział: małe dzieci do sypania kwiatów, dzieci z klas III w strojach komunijnych, niosących feretrony i chorągwie. Rozpoczynamy piękny miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30 a w niedzielę i święta o 15.30.  Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem na wszystkich – szczególnie na dzieci i młodzież. Dzieciom będziemy rozdawać specjalne obrazki.

W I czwartek – 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika – po Mszy św. wieczornej spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną się włączyć w życie parafii.

W I piątek– wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła – po  Mszy  św. o 7.00 i 18.00 – litania do Serca Pana Jezusa. O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną  od godz. 8.15.

Zbiórka lektorów w piątek o 18.45.

Próba chóru parafialnego w piątek o 18.45 – serdecznie zapraszamy.

W I sobotę – 3maja – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski – odnowimy akt zawierzenia Matce Bożej – Jasnogórskie Śluby Narodu. Msze św. jak w każdą niedzielę.

Nabożeństwo I sobót połączone z nabożeństwem majowym o 15.30. Wszystkich zapraszamy – szczególnie naszych maturzystów. Wieczór Jana Pawła II” o 21.00.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. oraz w czwartek i piątek od 17.15.

W przyszłą niedzielę – święto św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa – na Mszy św. o 11.30 – rocznica I Komunii św.. Spowiedź dzieci klas III – w piątek od 16.00.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej – o Bożym Miłosierdziu i świętych papieżach.

Serdeczne „Bóg zapłać” – za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii- szczególnie za sprzątanie i za każdą złożoną ofiarę. Szczerze dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia i uświetnienia naszego odpustu parafialnego. Niech patronka Św. Maria Magdalena wynagrodzi dobrodziejom i darczyńcom wypraszając potrzebne łaski.

Sprzątanie kościoła w sobotę od 9.00 – bardzo prosimy o pomoc.

Wszystkim życzymy, byśmy z jeszcze większą ufnością obficiej korzystali z daru Bożego Miłosierdzia – dedykując słowa Jezusa do Siostry Faustyny:

„Kto ufa Miłosierdziu Mojemu, nie zginie,

bo wszystkie jego sprawy moimi są”.