III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 04.05.2014.

Kolejne niedziele wielkanocne pomagają nam wciąż na nowo odkrywać prawdę o Zmartwychwstałym Chrystusie obecnym w Kościele, który jest wspólnotą świętych i grzeszników, męczenników i upadających. Do tej wspólnoty każdy z nas został włączony przez chrzest, bierzmowanie i Eucharystię. Tutaj Chrystus obdarza nas wieloma potrzebnymi darami. Eucharystia jest posiłkiem przygotowanym przez Chrystusa dla nas. To jest Pan! – mówi nam wiara. On dziś, tu i teraz chce spotkać się z nami. Chce rozmawiać o tym, co ważne. Chce umacniać naszą wiarę. Umiłujmy Zmartwychwstałego Pana obecnego w Kościele.

Z racji I niedzieli miesiąca – po Mszy św. adorując Najświętszy Sakrament będziemy prosić o umocnienie wiary.

Żywy Różaniec i wszystkich zapraszamy na majówkę połączoną ze zmianką o 15.30.

Dziś – na Mszy św. o 11.30 – Rocznica I Komunii św..

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – w poniedziałek szczególnie gimnazjalistów, we wtorek klasy O – II, w środę III – IV, w czwartek V-VI a w sobotę młodzież. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Prosimy, by rodzice zachęcali swoje dzieci, którym rozdajemy specjalne obrazki z Matką Bożą.

W poniedziałek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.

We wtorek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Kandydatów do bierzmowania z klas I zapraszamy na spotkanie we wtorek o 19.00.

W czwartek – uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski, naszej archidiecezji i naszego metropolity X. Kardynała Stanisława Dziwisza – w duchu wdzięczności ogarnijmy go naszą modlitwą. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia – obfitości Bożych łask.

Spotkanie grupy śpiewającej i chętnych – w czwartek o 16.30.

Próby chóru parafialnego w piątek o 18.45 – utalentowanych bardzo serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę – tradycyjna pielgrzymka z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00. Ks. Kardynał – jak słyszeliśmy – bardzo serdecznie wszystkich zaprasza.

W przyszłą niedzielę – rozpocznie się kolejny Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

Nasza Szkoła podstawowa nr 68 serdecznie zaprasza na dzień otwarty – 7.V.2014 – w godzinach 17.00 – 18.00.

W programie prezentacja oferty edukacyjnej oraz zabawy w salach lekcyjnych.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej – polecamy w „Przewodniku Katolickim” artykuł: „Maj – miesiąc Maryi”.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomnażają dobro naszej parafii przez ofiary i poświęcenie – szczególnie dziękujemy za udział w procesji, nabożeństwach majowych i „wieczorze Jana Pawła II” oraz za sprzątanie naszej świątyni.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 9.00 – bardzo prosimy o pomoc.

Wszystkim składamy pełne ufności życzenia – duchowego umocnienia z przeżywania tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa z myślą A. de S. Exuperyego:

 „Nie trać nigdy cierpliwości i nadziei –

to jest ostatni klucz, który otwiera drzwi”.