IV Niedziela Wielkanocna – 11. 05. 2014.

Każdy z nas, od momentu chrztu świętego jest powołany do owczarni Pana Jezusa. Jesteśmy szczególną Jego własnością, Jego ludem i owcami w Jego ręku. To On „prowadzi nas nad wody, gdzie możemy odpocząć”, On pasie nas i prowadzi do źródeł wód życia, ocierając z naszych oczu wszelką łzę. „Ja jestem Dobrym Pasterzem i znam owce moje. Przyszedłem po to, aby owce miały życie” – to zapewnienia Chrystusa, który zna nas po imieniu i troszczy się o każdego z nas. Przeżywana niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna 51 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego pod hasłem: „Powołania świadectwo prawdy”. Dziękując za powołanych do służby Bożej módlmy się dziś gorąco o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.

Dziś – procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – w poniedziałek szczególnie gimnazjalistów, we wtorek klasy O – II, w środę III – IV, w czwartek V-VI a w sobotę młodzież. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Prosimy, by rodzice zachęcali swoje dzieci, którym rozdajemy specjalne obrazki z Matką Bożą.

We wtorek – wspomnienie NMP Fatimskiej.

W środę – święto św. Macieja, Apostoła – po Mszy św. wieczornej spotkanie zespołu charytatywnego.

W czwartek – wspomnienie św. Zofii i św. Izydora.

W piątek – III miesiąca – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie grupy modlitewnej do 19.00. Od 19.00 – 19.15 adoracja w ciszy.

O 19.15 – czuwanie młodzieży – zapraszamy szczególnie gimnazjalistów. Apel z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Zofiom i Andrzejom składamy szczere życzenia wielu łask.

Spotkanie chóru – w piątek o 18.30 – serdecznie zapraszamy.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci, kobiety w stanie błogosławionym i rodziny pragnące należeć do „Wspólnoty rodzin” – zapraszamy na nabożeństwo majowe  o 17.30 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30 a naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową /po łacinie/ o 16.15. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I i II gimnazjum.

Grupa śpiewająca zaprasza po Mszy św. o 11.30 – na koncert wielkanocny.

Kandydatów do bierzmowania z klas II zapraszamy na spotkanie – we wtorek o 19.00 a z klas I – w środę o 19.00.

Organizujemy kilkugodzinną pielgrzymkę do sanktuariów: Miłosierdzia Bożego i Jana Pawła II w Łagiewnikach – w piątek – 23. V. 2014. Zapisy przez cały tydzień. Bliższe informacje w zakrystii.

Serdeczne „Bóg zapłać” – za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii- szczególnie za udział w nabożeństwach majowych, sprzątanie i za każdą złożoną ofiarę.

Sprzątanie kościoła w sobotę od 9.00 – bardzo proszę o pomoc.

Modląc się dziś o powołania do służby Bożej – każdemu z osobna życzymy dużo Bożej radości w realizowaniu swojego niepowtarzalnego powołania dedykując zachętę świętego Jana Pawła II:

 „ Wypłyń na głębię „ – swoich możliwości.

MODLITWA JANA PAWŁA II – O POWOŁANIA

Jezu, Dobry Pasterzu, wzbudź we wszystkich wspólnotach parafialnych powołania do kapłaństwa, do zakonów męskich i żeńskich, do świeckiego życia konsekrowanego i misyjnego, wedle potrzeb całego świata, który Ty miłujesz i pragniesz zbawić. Tobie zawierzamy w szczególności naszą wspólnotę, stwórz w nas taki klimat duchowy, jaki panował wśród pierwszych chrześcijan; abyśmy stali się wieczernikiem modlitwy i pełnego miłości przyjęcia Ducha Świętego oraz Jego darów. Wspieraj naszych pasterzy i wszystkie osoby konsekrowane. Kieruj krokami tych, którzy wspaniałomyślnie odpowiedzieli na Twoje wezwanie i przygotowują się do przyjęcia święceń albo ślubów opartych na radach ewangelicznych. Wejrzyj z miłością na tylu pełnych gotowości młodych ludzi i wezwij ich do tego, aby poszli za Tobą. Zawierzając te wielkie sprawy Twojego Serca możnemu wstawiennictwu Maryi, która jest Matką i wzorem wszystkich powołań, prosimy Ciebie o podtrzymanie naszej wiary, w przekonaniu, że Ojciec wysłucha nas, gdy modlimy się o to, o co Ty sam kazałeś nam prosić. Amen.