V Niedziela Wielkanocna – 18 maj 2014.

W kolejną wielkanocną niedzielę – dzień zmartwychwstałego Chrystusa – zgromadziliśmy się na Eucharystii, aby uczyć się drogi do Boga jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie. Bóg wezwał nas z ciemności do swego przedziwnego światła, byśmy swym życiem uświęcali ziemię. Chrystus przez swe człowieczeństwo objawił nam Boga Ojca, Jego miłość i cel naszego życia.

Dziś III niedziela miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30 a naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową /po łacinie/ o 16.15. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I i II gimnazjum.

Grupa śpiewająca zaprasza po Mszy św. o 11.30 – na koncert wielkanocny.

Zakończył się Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej – dziękując za kapłanów, misjonarzy i siostry zakonne – módlmy się wytrwale o powołania szczególnie z naszej parafii – niech Boży apel znajdzie pozytywny odzew w sercach naszej młodzieży.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – w poniedziałek szczególnie gimnazjalistów, we wtorek klasy O – II, w środę III – IV, w czwartek V-VI a w sobotę młodzież. Znajdźmy dla Maryi pół godziny czasu!. Prosimy, by rodzice zachęcali swoje dzieci.

We wtorek o 18.30 – spotkanie grupy dyskusyjnej na temat: „Sobór Watykański II w moim odbiorze”.

Próby i spotkania chóru parafialnego w piątek o 18.30. Uzdolnionych serdecznie zapraszamy.

W sobotę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

Już dziś wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 8 czerwca o godz. 11.30.

Organizujemy kilkugodzinną pielgrzymkę do sanktuariów: Miłosierdzia Bożego i Jana Pawła II w Łagiewnikach – w piątek – 23 maja 2014. Zapisy jeszcze tylko dziś. Wyjazd spod strażnicy o 10.00.

Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na dzień otwarty pod hasłem „Tajemnice Seminarium”, który odbędzie się 24 maja br. od 9.00 do 14.00 w budynku przy ulicy Podzamcze 8. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich tych, którzy chcieliby poznać jak wygląda codzienne życie kleryka oraz budynek, który był mocno związany z życiem naszego św. Jana Pawła II.

Rada Dzielnicy IV zaprasza  mieszkańców na spotkanie w sprawie budżetu obywatelskiego – szczegóły na plakacie.

Zachęcam do kupowania i poczytania prasy katolickiej. Polecamy dziś w „Przewodniku katolickim” artykuł: „Niebezpieczna konwencja”

Serdeczne „Bóg zapłać” – za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii- szczególnie za udział w nabożeństwach majowych, czuwanie w III piątek,  rodzicom z małymi dzieci, kobietom w stanie błogosławionym i rodzinom pragnącym należeć do „Wspólnoty rodzin” – dziękujemy za sprzątanie i za każdą złożoną ofiarę.

Sprzątanie naszej świątyni w sobotę od 9.00 – bardzo prosimy o pomoc.

Wszystkim życzymy wytrwałości na Bożych drogach i dedykujemy przysłowie arabskie:

„ Wytrwałość jest kluczem do prawdziwej radości.”