VI Niedziela Wielkanocna – 25 maj 2014.

Dzisiejsza Ewangelia wprowadza nas w atmosferę rozstania Jezusa z uczniami. Zasmuconym zapewne tą perspektywą Apostołom Mistrz i Nauczyciel obiecuje: „Nie zostawię was sierotami”. Zapowiada zesłanie Pocieszyciela, Ducha Prawdy, a także swoje powtórne przyjście i życie wieczne. Te obietnice skierowane są również do nas, żyjących dwa tysiące lat później. A spełnią się, jeśli tylko umiłujemy Chrystusa i będziemy zachowywać Jego  przykazania.

Przyjdźmy na ostatnie nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Znajdźmy dla Maryi pół godziny czasu!. Prosimy, by rodzice zachęcili swoje dzieci. Niech przyjdą przede wszystkim te, które nie były ani raz.

W poniedziałek, wtorek i środę – przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

W poniedziałek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana – Dzień Matki – naszym mamom składamy najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia i Bożej opieki a dla zmarłych prosimy o wieczna radość. Nasze mamy zapraszamy nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

W środę zbiórka ministrantów – o 18.30.

W czwartek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Spotkanie grupy śpiewającej i chętnych – o 16.30.

Wyjazd grupy śpiewającej do Kasinki będzie w dniach 13 – 15 czerwca. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc – chętnych zapraszamy – koszt 100 zł. Zapisy do przyszłej niedzieli.

W sobotę – święto Nawiedzenia NMP –  zakończenie nabożeństw majowych – z procesją o 17.30. Serdecznie zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci przeżywające rocznicę I Komunii św., niosących feretrony i sztandary.

Na Wawelu – o 9.00 – święcenia kapłańskie.

W przyszłą niedzielę – 1 czerwca – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz wspomnienie św. Justyna, męczennika – Dzień Dziecka – wszystkim dzieciom naszej parafii składamy serdeczne życzenia: dużo Bożej radości i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Próba chóru parafialnego w piątek o 18.30 – utalentowanych bardzo serdecznie zapraszamy.

Wszystkich naszych jubilatów, przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 8 czerwca – o godz. 11.30. Gdyby do kogoś przeżywającego w tym roku jubileusz nie dotarło zaproszenie w tym tygodniu – bardzo proszę o zgłoszenie.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej. Dziś polecamy w „Przewodniku Katolickim artykuł: „Ślady świętej” – o Urszuli Ledóchowskiej.

Składamy z głębi serca płynące „Bóg zapłać”; pielgrzymom do sanktuariów: Miłosierdzia Bożego i Jana Pawła II, wszystkim, którzy trudzili się w tym tygodniu – szczególnie sprzątającym. Serdeczne podziękowanie za każdą złożoną ofiarę na tacę lub konto.

Sprzątanie i przygotowanie świątyni w sobotę od 9.00 – bardzo prosimy o pomoc.

Wszystkim życzymy niech majowa Matka Najświętsza – wyprasza łaskę prawdziwej odpowiedzialności za swoje powołanie do miłości Boga i bliźniego – niech towarzyszą nam słowa A. de Saint-Exupery,ego:

 „Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy.

Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje.”