Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 1 czerwiec 2014

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie jest dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania. Jezus powraca do Ojca. Jednocześnie zapewnia nas o swojej obecności w Kościele oraz o tym, że powróci powtórnie na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam również, że nasza ojczyzna jest w niebie. Prośmy dziś Boga, by umacniał naszą nadzieję i stale wskazywał drogę do domu Ojca. Pan Jezus wstąpił do nieba, ale nie zostawił nas samymi. Najpełniej spotykamy Chrystusa w czasie Eucharystii, kiedy karmi nas swoim Ciałem. Z tej radości rodzi się radosne świadectwo miłości względem każdego człowieka. Trwając z Maryją i Apostołami na modlitwie prośmy o potrzebne dary Ducha Świętego dla nas i całej naszej parafii.

Dziś również – Dzień Dziecka – wszystkim dzieciom naszej parafii składamy serdeczne życzenia: dużo Bożych łask i opieki Matki Bożej.

Z racji I niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. O 15.30 – zmianka różańcowa.

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – Litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. przez cały miesiąc – rozpoczyna się septenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

We wtorek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I gimnazjum – o 19.00.

W I czwartek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika – o 17.00„Godzina święta”  – zapraszamy na tę chwilę adoracji. Spotkanie grupy śpiewającej i chętnych – o 16.30. Po Mszy św. wieczornej zebranie rady parafialnej – zapraszamy także wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W I piątek – po  Mszy  św. o 7.00 i 18.00 – litania do Serca Pana Jezusa. Na Mszę św. o 18.00 obowiązkowo przyjdzie młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klas I i II. Spotkanie lektorów – po Mszy św. wieczornej.

O 16.30 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi św. – codziennie przed każdą Mszą św. oraz w czwartek i piątek od 17.15.

Grupa modlitewna zaprasza na wspólną modlitwę w piątek od godz. 17.15.

Próba chóru parafialnego w piątek o 18.45. Chętnych i uzdolnionych bardzo serdecznie zapraszamy.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: Różaniec o 17.30. O 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. O 21.00 „Wieczór Jana Pawła II”. Przyjdźmy na te szczególne chwile modlitwy.

W przyszłą niedzielę – 8 czerwca – Uroczystość Zesłania Ducha Św. /Zielone Święta/ – wszystkich naszych diamentowych, złotych i srebrnych jubilatów, przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową  o godz. 11.30. Gdyby ktoś nie otrzymał zaproszenia – bardzo prosimy również o zgłoszenie i przybycie.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Bieszczad, Komańczy, Dukli – w dniach 1-2 lipca.  Koszt około 150 zł. Zapisy po Mszach św. – do 15. VI.

Zgodnie z decyzją Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza  po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej. Polecamy dziś w „Przewodniku Katolickim” artykuł: „Dziecko – słońce rodziny i Kościoła”.

Dzieci i młodzież naszej parafii zapraszamy na tygodniowe rekolekcje wakacyjne /turystyczne, sportowe, muzyczne, taneczne, fotograficzne ……/. Bliższe informacje w zakrystii i na plakacie.

„Bóg zapłać” wszystkim za udział w nabożeństwach majowych i w procesji na ich zakończenie. Serdeczne podziękowanie za kwiaty, sprzątanie i każdą złożoną ofiarę. Wytrwale módlmy się za naszych dobrodziejów i ofiarodawców.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 9.00 – prosimy o pomoc.

Na pierwszy czerwcowy tydzień składamy wszystkim serdeczne życzenia – zawierzając każdego z osobna Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z myślą A. Mickiewicza:

„Miej serce i patrzaj w serce.”