Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 08 czerwiec 2014

Chrystus wielokrotnie obiecywał, że ześle Ducha Świętego, który napełni serca uczniów i cały okrąg ziemi. Kiedy wstąpił do Ojca, wylał Go na cały Kościół i świat. Obietnica Jezusa została spełniona – nie jesteśmy sami. Przeżywając tę uroczystość zjednoczenia ze wszystkimi chrześcijanami, otwórzmy się na Jego natchnienia i dary. Nie zamykajmy naszych umysłów i serc. Niech umacnia nas Duch Prawdy, Duch Pocieszyciel. Trwajmy mocni w wierze. Prośmy Ducha Świętego o odnowę oblicza Kościoła, naszej parafii oraz o nowy Boży zapał dla każdego i każdej z nas.

Wszystkim naszym jubilatom, przeżywającym w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego składamy dziś najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia i obfitości Bożych łask na dalsze lata.

Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 8.00 i 18.00.

Kandydatów do bierzmowania z klas II zapraszamy na spotkanie – w poniedziałek o 18.00.

W czerwcu – miesiącu poświęconym Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy po każdej Mszy św. wieczornej.

We wtorek – wspomnienie św. Bogumiła, biskupa.

W środę – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

W czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – zapraszamy na Mszę św. o 18.00 – będziemy dziękować za dar kapłaństwa i modlić się za kapłanów i o powołania.

W piątek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła – Grupa modlitewna zaprasza na wspólną modlitwę od godz. 17.20. Spotkanie chóru parafialnego o 18.45. Uzdolnionych bardzo serdecznie zapraszamy.

W sobotę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W przyszłą – III niedzielę miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 16.15 /po łacinie/. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I i II gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy i wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

Solenizantom i solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Wyjazd grupy śpiewającej i chętnych do Kasinki w piątek 13 czerwca o 7.30 spod strażnicy. Spotkanie organizacyjne rodziców i opiekunów w środę o 18.45. Są jeszcze wolne miejsca.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała – pójdziemy w procesji z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii tak, jak w ubiegłym roku: Dożynkową, Siewną, Natansona, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Górnickiego, nowa Głogową i Turowiec. Ołtarze również, jak w ubiegłym roku.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Bieszczad, Komańczy, Dukli – w dniach 1-2 lipca.  Koszt około 150 zł. Zapisy po Mszach św. – do 15. VI.

Zgodnie z decyzją Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza  po Mszach św. zbieramy dziś ofiary do puszek na pomoc  powodzianom na Bałkanach.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, nie bójmy się duchowego ubogacenia.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą złożoną ofiarę, trud, poświęcenie, szczególnie za sprzątanie – szczerze módlmy się za naszych dobrodziejów.

Z okazji Zielonych Świąt życzymy wszystkim – a szczególnie naszym jubilatom – obfitości potrzebnych darów Ducha Świętego – niech będą nam wielką pomocą szczególnie na trudnych ścieżkach naszego życia i powołania –

niech towarzyszy nam myśl A. Mickiewicza:

 „Niech się twa dusza jako dolina położy,

A wnet po niej jak rzeka popłynie duch Boży.”