Uroczystość Najświętszej Trójcy – 15 czerwiec 2014

W dzisiejszą niedzielę świętujemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam prawdę, że Jeden Bóg jest jednocześnie wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Kiedy czynimy znak krzyża, wyznajemy wiarę w Boga w Trójcy Jedynego. Od tego wyznania zaczynajmy każdą modlitwę, dzień, pracę, a nawet posiłek. Bóg zaprasza nas dzisiaj, byśmy zgłębiali Jego tajemnicę – nie tyle rozumem, ale kochającym i wierzącym sercem. Zaprasza nas, byśmy oddawali Mu chwałę w codzienności. Odpowiedzmy na to zaproszenie. Wzywa nas przecież największa Miłość.

Dziś – III niedziela miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 16.15 /po łacinie/. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I i II gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – Litanię do. Serca Pana Jezusa odmawiamy  po Mszach św. wieczornych przez cały miesiąc.

We wtorek – spotkanie grupy dyskusyjnej – o 18.30 na temat: „Sobór Wat. II w moim odbiorze – liturgia, ekumenizm, kolegialność”.

W czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

/BOŻE CIAŁO/.

Msze św. jak w każdą niedzielę: o 8.00, 10.00, 11.30, 16.15. Po Mszy św. o 11.30 pójdziemy w tradycyjnej już procesji z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii; Dożynkową, Siewną, Natansona, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Górnickiego, nową Głogową i Turowiec.

            Ołtarze jak w ubiegłym roku. Pomóżmy sobie wzajemnie w ich przygotowaniu – udekorujmy wszystkie nasze domy dając wyraz naszej wierze. Serdecznie wszystkich zapraszamy na procesję – szczególnie niosących feretrony i sztandary, harcerzy, dzieci klas III, dzieci do sypania kwiatków oraz Żywy Różaniec ze świecami.

X. Kardynał zaprasza również do udziału w centralnej procesji Bożego Ciała – początek o 9.00 na Wawelu.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie grupy modlitewnej do 19.00. Od 19.00 – 19.15 adoracja w ciszy. O 19.15 – czuwanie młodzieży – zapraszamy szczególnie gimnazjalistów. Apel z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

Dwudniowy wyjazd Służby Liturgicznej – po Mszy św. o 7.00.

Spotkanie chóru parafialnego w piatek – o 18.30. Chętnych i uzdolnionych bardzo serdecznie zapraszamy.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci, kobiety w stanie błogosławionym i rodziny pragnące należeć do „Wspólnoty rodzin” – zapraszamy na krótkie nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

Bardzo serdecznie zapraszamy jeszcze nie zdecydowanych na parafialną pielgrzymkę do Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Bieszczad, Komańczy, Dukli – w dniach 1-2 lipca. Koszt około 150 zł /w tym przejazd, ubezpieczenie, obiadokolacja, nocleg, śniadanie/. Zapisy przedłużone do środy włącznie po Mszach św..

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich.

Spotkanie dla mieszkańców dzielnicy w sprawie zasad możliwości wymiany pieców węglowych na 2015 r. – odbędzie się 17.06.2014 r. o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 67 przy ul. Kaczorówka 4.

Stomatologia przy ul. Bałtyckiej 3 – zaprasza ponownie na bezpłatne leczenie zębów dzieci i dorosłych.

Wszystkim, którzy trudzili się w tym tygodniu – szczególnie przygotowując naszą świątynię składamy z serca płynące podziękowanie. Bóg zapłać’ za każdą składaną ofiarę na tacę a szczególnie do kopert, za które chcemy wykonać w tym roku chrzcielnicę, stacje drogi krzyżowej, może ołtarze boczne.

Bardzo prosimy po Mszy św. o zabranie i pomoc w rozniesieniu kopert z zaproszeniem na Boże Ciało w naszej gazetce parafialnej. „Bóg zapłać„ wszystkim, którzy angażują się w jej powstawanie.

Pomóżmy w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 9.00.

Niech Jezus w Eucharystii, który pragnie nawiedzić każdy nasz dom, każde mieszkanie – wniesie wiele błogosławieństwa w nasze serca, w nasze rodziny i sąsiedztwa z zachętą świętego Jana Pawła II:

„Otwórzcie drzwi Chrystusowi – postawcie Eucharystię w centrum waszego życia”.