XII Niedziela Zwykła – 22 czerwiec 2014.

Gromadzi nas dzisiaj miłość do Chrystusa. Eucharystia jest miejscem spotkania z Bogiem i ludźmi. Niech to spotkanie przyczyni się do pogłębienia naszej więzi. Kościół przez sakramenty uświęca wiernych i daje okazję do przeżywania wspólnoty. Najważniejszym momentem życia każdej wspólnoty chrześcijańskiej jest dzielenie Eucharystycznego Chleba. Niech ono nam pomoże dźwigać krzyże i trudy każdego dnia i wszędzie przyznawać się do Chrystusa. Przyjęte Słowo Boże i sprawowana Eucharystia niech nas umacnia, byśmy zawsze byli Dziećmi Bożymi, może szczególnie na wakacjach i urlopach.

Z racji czerwca – miesiąca poświęconego Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy po Mszach św. wieczornych.

W poniedziałek – Dzień Ojca – wszystkim tatom życzymy radości z daru ojcostwa i wielu łask w jego spełnianiu.

We wtorek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Bóg powołuje ludzi i w dziwny sposób prowadzi ich swymi drogami. To powołanie Boże w szczególny sposób okazało się w życiu i narodzeniu Jana Chrzciciela.

Uczniów klas VI – kończących szkołę podstawową zapraszamy na Mszę św. we wtorek o 18.00 – w czasie której otrzymają indeksy. Spowiedź od 17. 30.

W środę – na Wawelu kilku naszych ministrantów zostanie pobłogosławionych do posługi lektora.

W czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją i błogosławieństwem wianków, ziół i kwiatów na Mszy św. o 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci klas III, niosących feretrony i sztandary.

W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, wspomnienie MB Nieustającej Pomocy i bł. Władysława. Na Mszy św. o 7.00 i 18.00 odmówimy litanię i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Z racji uroczystości nie ma postu.

Grupa modlitewna naszej parafii zaprasza na wspólną modlitwę w piątek od godz. 17.20.

Próba chóru parafialnego w piątek o 18.45. Chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.

Msze św. na zakończenie roku szkolnego – w piątek – o godz. 8.00 /klasy O-IV/ i 10.00 /klasy V-VI i gimnazjum/ . Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszego zespołu szkół i naszych ośrodków wychowawczych oraz rodziców, wychowawców i pracowników szkoły. Spowiedź od 7.30.

W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP – o 19.00 – ogniskowe spotkanie młodzieży, lektorów, ministrantów i grupy śpiewającej.

W przyszłą niedzielę – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. 

Wszystkim solenizantom tego tygodnia – Janinom, Janom, Władysławom, Piotrom i Pawłom składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczególne życzenia Imieninowe składamy naszemu X. Piotrowi – obfitości darów Ducha Św. i opieki MB Nieustającej Pomocy w realizowaniu swojego powołania.

Wyjeżdżających na parafialną pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej prosimy o uzupełnienie danych.

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej. Polecamy dziś w „Przewodniku Katolickim” artykuł: „Bronimy naszych sumień”.

 „Bóg zapłać” wszystkim za udział i przygotowanie procesji Bożego Ciała – szczególnie niosącym sztandary i feretrony, porządkowym, policji, niosącym świece, prowadzącym śpiew, dzieciom rocznicowym i sypiącym kwiatki, ministrantom, lektorom, Dzieciom Bożym i tym, którzy przygotowali ołtarze, ubrali domy i trasę procesji.

Serdeczne podziękowanie za kwiaty, każdą złożoną ofiarę i sprzątanie. Wytrwale módlmy się za naszych dobrodziejów i ofiarodawców.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w sobotę od godz. 9.00.

Na czas rozpoczynających się wakacji i urlopów wszystkim życzymy zasłużonego Bożego wypoczynku – pamiętajmy o Bożych przykazaniach – szczególnie o modlitwie i Mszy św. niedzielnej z myślą L. Rydla:

„Tak mało na świecie dobroci,

A tyle jej światu potrzeba…

Nią życie jak słońcem się świeci,

Nią ziemia się zbliża do nieba.”