XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 LIPIEC 2014.

Chrystus przyszedł pokorny i cichy, a Jego uniżenie przynosi pokój utrudzonym ludzkim sercom. Sprawując Najświętszą Ofiarę, uobecniamy dzieło Chrystusa, który i dzisiaj ukazuje nam źródło prawdziwego zwycięstwa przez swe pokorne wyniszczenie w znaku Chleba. Prorok Zachariasz zapowiada przyjście Chrystusa, który obejmie władzę nad światem jako król pokoju, pokorny i cichy.  Człowiek może zwyciężać zło tylko przez łączność z Chrystusem przy pomocy Ducha Świętego, który mieszka w każdym chrześcijaninie.

Właśnie po to zgromadziliśmy się na Mszy Świętej, aby pokrzepić się Ciałem i Krwią Przenajświętszą, bo tylko ten pokarm może nas umocnić w walce o Boży pokój wszędzie tam, gdzie będziemy się znajdować.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Eucharystii. W czasie adoracji będziemy modlić się, abyśmy wszyscy szczęśliwie i po Bożemu przeżyli czas urlopów i wakacji.

Dziś o 15.30 – zmianka tajemnic różańcowych.

W lipcu i sierpniu – nie będzie Mszy św. w czwartek o 18.00 i w piątek o 7.00.

We wtorek – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

W piątek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Modlitewne czuwanie – od 17.20.

Spotkanie chóru w piątek o 18.30. Chętnych i utalentowanych zapraszamy.

W sobotę – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich – polecamy w „Przewodniku Katolickim” artykuł: „Sanktuarium na krańcu Polski” – o św. Janie z Dukli – znajdźmy chwilę czasu dla ducha.

Lektorów i ministrantów zapraszamy na wakacyjny wyjazd do Szczyrku i okolic w dniach 23 – 25. 07. 2014.

Zapraszamy do udziału w XXXIV Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2014.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom dziękujemy za każdą pomoc i złożoną ofiarę, za kwiaty i trud sprzątania naszej świątyni. „Bóg zapłać” za udział w parafialnej pielgrzymce do sanktuariów Maryjnych w Jarosławiu, Kalwarii Pacławskiej i Ustrzykach Dolnych, za  modlitwę w czasie „Godziny świętej”, w I piątek, w I sobotę i „Wieczorze Jana Pawła II”.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 9.00.

Wszystkim życzymy Bożej radości na wakacjach i urlopach a pracującym potrzebnej Bożej mocy i opieki na każdy dzień i dedykujemy myśl Pitagorasa zapraszając na Boże drogi:

„Trudno jest iść przez życie

Wieloma drogami jednocześnie”.