XVI Niedziela Zwykła – 20 lipiec 2014.

Człowiek, który czyni zło, jest nieprzyjacielem nie tylko Boga, ale też i człowieka. Współcześnie nieraz tych, którzy starają się o dobro w świecie, posądza się o sianie nienawiści, a ci, którzy czynią zło domagają się, by uważano ich za obrońców praw ludzkich. Zło miesza się z dobrem, dlatego trzeba być blisko Boga, by umieć je rozróżnić i by złu nie ulec. Niech dzisiejsza Eucharystia uczy nas postawy miłosierdzia i cierpliwości wobec wszystkich ludzi, dobrych i złych.

We wtorek – liturgiczne wspomnienie św. Marii Magdaleny, naszej patronki. Odpust obchodzimy na stałe w Poniedziałek Wielkanocny.

W środę – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

W czwartek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

W piątek – 25.VII – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – z tej okazji w przyszłą niedzielę – 27. VII – po każdej Mszy św. modlitwa za kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych.

Grupa modlitewna zaprasza na wspólną modlitwę – od godz. 17.20.

Spotkanie chóru w piątek o 18.30. Chętnych i utalentowanych – zapraszamy.

W sobotę – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Wakacyjny wyjazd lektorów i ministrantów do Szczyrku w środę – 23. VII – o 7.00 spod domu parafialnego.

Zapraszamy do udziału w XXXIV Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6 – 11. 09.

Zachęcamy do kupowania i czytanie prasy katolickiej – znajdźmy chwilę czasu dla ducha. W „Przewodniku Katolickim” polecamy artykuł: „Jak rozeznawać to, co jest dla nas dobre?”.

„Bóg zapłać” za adoracyjne czuwanie w III piątek, za udział w Apelu Jasnogórskim, za modlitwę w III sobotę rodzicom z małymi dzieci i rodzinom pragnącym należeć do „Wspólnoty rodzin”.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom dziękujemy za każdą złożoną ofiarę i za wszelkie poświęcenie. Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni.

Pomóżmy w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Z serca życzymy, niech nasza patronka św. Maria Magdalena, której liturgiczne wspomnienie w tym tygodniu obchodzimy wyprosi nam wszystkim wszelkie potrzebne łaski, szczególnie Bożą opiekę na wakacjach i urlopach, potrzebne siły w naszych codziennych trudach i błogosławieństwo w kontynuacji naszych zamierzeń budowlanych – niech towarzyszy nam myśl św. Jana Vianneya:

Nie wszyscy świeci dobrze zaczynali,

ale każdy z nich dobrze skończył”!”