XVII Niedziela Zwykła – 27 lipiec 2014.

Zgromadzeni jako lud Boży Nowego Przymierza, mamy dać wyraz swej wierze i prawdziwej chrześcijańskiej mądrości. Nasz udział w niedzielnej Mszy św. ma być wyrazem, że na pierwszym miejscu stawiamy sprawę Królestwa Bożego, bo ono ma najwyższą cenę, ono jest drogocenną perłą, którą mamy zdobyć. Przypowieść o drogocennej perle ma nas nauczyć, że Królestwo Boże ma bezcenną wartość i warto dla jego zdobycia poświęcić wszystko inne, tak jak uczynił Salomon wybierając dar mądrości. Kto szuka Bożego Królestwa i poświęca się dla niego, z tym jest Bóg, który współdziała z ludźmi dla ich dobra i przyszłej chwały.

Pamiętajmy o codziennej modlitwie, módlmy się za siebie, za rodzinę, za parafię, o Bożą opiekę w pracy i na wakacjach oraz za tych, co się nie modlą.

Dziś z racji wspomnienia św. Krzysztofa /25.07/ – patrona kierowców i podróżujących – modlimy się za podróżujących i kierowców oraz poświęcamy pojazdy mechaniczne po każdej Mszy św../także wózki i rowery/

We wtorek – wspomnienie św. Marty.

W czwartek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

W piątek – I miesiąca – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 18.00. Również w wakacje zapraszamy dzieci na Mszę św. pierwszopiątkową o 16.30. Spowiedź od 16.00.

Grupa modlitewna zaprasza na wspólną modlitwę od godz. 17.20. Odwiedziny chorych od 8.15.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. oraz w środę i w piątek od 17.15.

Spotkanie chóru w piątek o 18.30. Chętnych i utalentowanych – zapraszamy.

W sobotę – I miesiąca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. O 21.00 „Wieczór Jana Pawła II” z Apelem Jasnogórskim. Wszystkich zapraszamy.

Zapraszamy do udziału w XXXIV Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6 – 11. 09.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

W środę – 30 lipca – mija 12 lat od rozpoczęcia budowy, od pierwszych wykopów. Bogu chwała, że dzięki ofiarności i poświęceniu wielu tak dużo zrobiliśmy. Niech te parafialne budowlane osiągnięcia napełniają nas radością. W imieniu całej parafii składamy wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom z serca płynące słowa podziękowania – szczerze się za nich módlmy, prosząc, aby sam Bóg im obficie wynagradzał.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu pomagali  – szczególnie za pomoc w sprzątaniu – składamy szczere „Bóg zapłać”.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 9.00.

Na kolejne dni wszystkim życzymy Bożej ochłody i prawdziwej wakacyjnej radości z myślą La Rochefaucaulda:

 „Prawdziwe umartwienia to te,

o których nikt nie wie”.

Modlitwa kierowcy

            O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka. Ty jesteś Dawcą Życia – proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie. Zachowaj, o Panie, wszystkich którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków. Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości. Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich. Amen.