Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

Dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Pan Jezus nie tylko stał się człowiekiem, ale żył i wychowywał się w rodzinie. Szanował rodziców, okazywał im posłuszeństwo i był przez nich kochany. Powołanie do życia w małżeństwie i rodzinie jest również drogą do świętości. Apostoł Paweł wskazuje nam na cnoty, które pomagają we wzajemnym uświęcaniu i budowaniu prawdziwego życia rodzinnego. Są nimi: miłosierdzie, dobroć, pokora, cichość, cierpliwość i gotowość do wybaczenia sobie nawzajem. Wzorem takiego życia jest dla nas Święta Rodzina. Módlmy się dziś gorąco, aby takie były nasze rodziny.

W środę – ostatni dzień 2014 roku – wspomnienie św. Sylwestra, papieża.

Panu Bogu podziękujemy śpiewając „Ciebie Boga wysławiamy..” za wszelkie dobro, otrzymane od Niego i dokonane przez nas dzięki Jego łasce w ciągu całego roku, w życiu każdego z nas, w naszych rodzinach, w budowie naszej świątyni i w całej naszej Parafii św. Marii Magdaleny. Szczególnie wyrazimy wdzięczność Bogu i ludziom – za każde poświęcenie i poniesiony trud, za życzliwość i wytrwałość, za każdą złożoną ofiarę oraz za tak wiele wyrozumiałości.

Szczerze przeprosimy za nasze grzechy i słabości, za słabość wiary i miłości, za obojętność i brak zaangażowania – nieszpory z okolicznościowym kazaniem – uwielbieniem i przebłaganiem Boga o godz. 15.30. Po nich o 16.15 – Msza św. – na zakończenie roku. Bardzo gorąco będziemy modlić się o szczególne Boże błogosławieństwo na nowy rok dla każdego z nas, dla całej parafii oraz oto, abyśmy mogli z Bożą pomocą kontynuować nasze parafialne inwestycje.

W czwartek – 1.01 – Nowy Rok 2015 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – XLVIII Światowy Dzień Pokoju. Z Maryją wkroczmy w nowy rok – oddając się w Jej macierzyńską opiekę. Msze św. jak w każdą niedzielę.

W I piątek – Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy naszą młodzież – szczególnie uczniów gimnazjum z klas I, II, i III. Zbiórka lektorów po Mszy św. wieczornej.

Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. w I piątek o 16.30. Spowiedź od 16.00. Grupa modlitewna zaprasza na czuwanie od godz. 17.20. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: Różaniec o 17.30. O 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. O 21.00 „Wieczór Jana Pawła II”. Przyjdźmy na te szczególne chwile modlitwy i medytacji.

Zachęcamy do kupowania i poczytania w święta prasy katolickiej poświęconej tajemnicy Bożego Narodzenia.

Wizyta duszpasterska:

29.12.14/poniedziałek/ X. Rm od 15.30 RysiewiczaSiewna cała52-80, 25
29.12.14/poniedziałek/ X.Pr od 15.30 Wądół cała
30.12.13/wtorek/ X.Rm od 15.30 StefanowiczaGórnickiego cała

  1. 45-67
30.12.14/wtorek/ X.Pr od 15.30 Dożynkowa 2-19
03.01.15/sobota/ X.Rm od 9.00 Dożynkowa 20-46 /bez 35,37/
03.01.15/sobota/ X.Pr od 9.00 Dożynkowa 47-70
05.01.15/poniedziałek/ X.Rm od 15.30 Zielone Wzgórze         Dożynkowa cała72-148,83 /-105/
05.01.15/poniedziałek/X.Pr od 15.30 Porzeczkowa, Koralowa, Dróżnicka całacała

 

 „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę i wszelką pomoc – szczególnie przy sprzątaniu.

Prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00. Znajdźmy godzinkę czasu.

Składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia sylwestrowe i noworoczne dedykując staropolskie powiedzenie:

„Z Bogiem, z Bogiem każda sprawa, tak mawiali starzy,

skoro wezwiesz tej pomocy wszystko ci się darzy!”