IV Niedziela Adwentu – 21.12.2014

oltarz_boczny_2014121411W Liturgii Słowa IV Niedzieli Adwentu wyrażamy naszą tęsknotę za Chrystusem, który przychodzi. Mesjasz, Jezus Chrystus, przychodzi, by spełnić wolę Ojca i zbawić człowieka, by dzielić z nami ludzki los. Przyjmijmy Go z radością całym swoim sercem.

Zapraszamy na ostatnie Roraty, w poniedziałek, wtorek o 18.00 i w środę o 7.00.

W poniedziałek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną na święta – od 8.30 – prosimy o zgłaszanie.

Możliwość skorzystania z adwentowej Spowiedzi św. przed każdą Mszą św. oraz w poniedziałek i wtorek od 17.00.

W środę – Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania świąt Bożego Narodzenia i wieczoru wigilijnego – zapalenie świecy, odczytanie Ewangelii, wspólna modlitwa, łamanie opłatkiem, odwiedziny kolędowe, wspólny śpiew kolęd, potrawy wigilijne. W wigilię zachowajmy zwyczajowo post od pokarmów mięsnych. Duchowo zasiadamy do każdego wigilijnego stołu i łączymy się z wszystkimi, z każdą rodziną oraz składamy najserdeczniejsze życzenia: niech bijące z Betlejem źródło zbawczej miłości Boga napełni każde serce i każdą rodzinę.

O północy tradycyjna Pasterka – każdego z osobna na nią bardzo serdecznie zapraszamy – przyjdźmy w duchu wielkiej wdzięczności Bogu i ludziom za wszelkie otrzymane dary. Nie prześpijmy tego szczególnego spotkania z Bogiem. Zaprośmy naszych gości, przyjaciół i sąsiadów. Młodzież zaprasza na wigilijne czuwanie od 23.15.

Msze św. w Boże Narodzenie jak w każdą niedziele.

W Uroczystość Bożego Narodzenia 14 lata temu powstała nasza parafia p.w. Św. Marii Magdaleny. Przeżywając już „czternastą – rocznicę” w duchu chrześcijańskiej radości – śpiewamy Bogu wdzięczne „Magnifikat” za wszystkie otrzymane łaski. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wyświadczyli jakiekolwiek dobro naszej parafialnej wspólnocie w ciągu 14 lat jej istnienia, za wszelki trud i poświecenie, dziękuję za każdą złożoną ofiarę. Niech Dobry Bóg wynagrodzi wytrwałość, poświęcony czas, włożony trud, nieraz nie zauważony, oraz tak wiele wyrozumiałości. Bardzo gorąco módlmy się o szczególne Boże błogosławieństwo na kolejny rok dla każdego z nas, dla naszych gości i dobrodziejów i oto, abyśmy mogli z Bożą pomocą dokończyć budowę naszej świątyni.

W piątek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – poświęcenie owsa. Msze św. jak w każdą niedzielę.

W sobotę – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – poświęcenie wina.

W przyszłą niedzielę – święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa i św. Młodzianków, męczenników.

Składki: z Pasterki – na Fundusz Obrony Życia SOS; ze Św. Szczepana – na UP JPII – „Bóg zapłać”.

Zachęcamy do kupowania i poczytania w święta prasy katolickiej i Pisma św..  Są jeszcze poświęcone opłatki przy wyjściu.

Harcerki sprzedają sianko na stół wigilijny – ofiary przeznaczą na obóz.

W tym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską, tzw. Kolędę:

27.12.14 /sobota/ od 9.00 Kuźnicy Kołł. 31-49, 70-104
27.12.14 /sobota/ od 9.00 Natansona cała /bez bloku 31a/
29.12.14 /poniedziałek/ od 15.30 RysiewiczaSiewna cała25, 52-80
29.12.14 /poniedziałek/ od 15.30 Wądół cała
30.12.14 /wtorek / od 15.30 StefanowiczaGórnickiego cała28, 45-67
30.12.14 /wtorek/ od 15.30 Dożynkowa 2-19

 

„Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę na nasz nowy ołtarz Miłosierdzia Bożego i posadzkę, które upiększyły nasza świątynię. Z serca dziękujemy za choinki, ciasto, dary dla biednych, za pomoc i poświęcenie – sprzątanie, ustawienie choinek, za przygotowanie szopki. Dziękuję zespołowi charytatywnemu – na rozniesienie paczek świątecznych najbiedniejszym i złożenie życzeń chorym naszej parafii. W minioną niedzielę złożono na ten cel – 1330, zł – „Bóg zapłać” w ich imieniu.

Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu naszego kościoła na Nowy Rok – w sobotę od 9.00.

 „Boję się przychodzącego Jezusa przechodzącego obok” – niech ta myśl towarzyszy nam zawsze, a szczególnie w przeżywaniu tych szczególnie radosnych, rodzinnych i parafialnych świąt.