III Niedziela Adwentu – 14.12.2014.

Ołtarz głównyTrzecia Niedziela Adwentu „Gaudete” wzywa nas do prawdziwej radości. Pierwsze przyjście Syna Bożego przyniosło radość wszystkim ludziom, którzy na Niego czekali. Coraz bliżej jesteśmy świąt, a przede wszystkim coraz bliżej jesteśmy powtórnego przyjścia Jezusa na ziemię. Niech to spotkanie z przychodzącym Jezusem będzie dla nas wszystkich znakiem radości i niezachwianej nadziei, która nigdy zawieść nie może. By ta radość była pełna, trzeba podjąć wezwanie do nawrócenia i przemiany serca. Niech dzisiejsze spotkanie z Panem w Eucharystii i ostatnie adwentowe dni pomogą nam otworzyć serca na Bożą obecność.

Przyjdźmy chętniej i liczniej na roraty!. Niech Maryja czuwająca pomoże nam, jak najlepiej przygotować się i jak najowocniej przeżyć tajemnicę Bożego Narodzenia. Dzieci bardzo proszę, by przychodziły i przynosimy serduszka z dobrymi uczynkami – by nie bały się zabierać figurki Matki Bożej na jeden dzień do swojego domu. Ciągle liczymy na to, że więcej będzie i dzieci i serduszek.

oltarz_boczny_2014121411Możliwość skorzystania z adwentowej spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. przez cały tydzień.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas z klas II gimnazjum – we wtorek o 19.00;

W środę – próba scholi w środę o 16.30 – dzieci serdecznie zapraszamy. Próba chóru parafialnego – o 17.00 – na chętnych oczekujemy. W środę również – po Mszy św. wieczornej spotkanie zespołu charytatywnego.

Zbiórka ministrantów i lektorów – w czwartek o 18.30.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: adwentowe czuwanie modlitewne do 19.00. Od 19.00 – 19.15 adoracja w ciszy. O 19.15 – czuwanie młodzieży. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas II i III gimnazjum.  Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Nasz zespół charytatywny zbiera dziś do puszek ofiary na paczki świąteczne dla najbiedniejszych naszej parafii. „Bóg zapłać” w ich imieniu za każdy złożony dar.

Niech nie zabraknie świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” na naszym wigilijnym stole – ofiara od 6 zł.

W tym szczególnym czasie zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

oltarz_boczny_2_1Wielkie „Bóg zapłać”: za każdą złożoną opłatkową ofiarę na posadzkę i nowy ołtarz Bożego Miłosierdzia oraz na potrzeby naszej parafii, za zrozumienie i życzliwe przyjmowanie przedstawicieli rady parafialnej, za każdą pomoc w tym tygodniu, szczególnie za roznoszenie opłatków i sprzątanie. Gdyby ktoś nie otrzymał poświęconych opłatków prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Wytrwale módlmy się za tych, którzy pomagają oraz za każdego dobroczyńcę i ofiarodawcę.

Niech Matka Boża Niepokalana wynagrodzi wszelki trud i ofiarność.

Serdecznie zapraszamy do pomocy – w sprzątaniu i w przygotowaniu naszego kościoła, choinek i szopki na święta Bożego Narodzenia – w sobotę od godz. 9.00 /liczymy na naszą młodzież/.  Poświęćmy godzinkę czasu.

Wszystkim życzymy adwentowej radości i umacniającej nadziei – dedykując myśl Ericha Froma:

„Dawanie samo w sobie jest doskonałą radością”