II Niedziela Adwentu – 7 grudzień 2014.

Czas Adwentu jest czasem radosnego oczekiwania, ale też czasem nawrócenia i oczyszczenia. Zachęca nas dziś Jan Chrzciciel: „ Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego..”. „Oto Pan Bóg przychodzi, przygotujcie Mu drogę” – głosi prorok Izajasz. Dzień przyjścia Pana jest niespodziewany, dlatego mamy tak żyć, by Chrystus zastał nas bez plamy – upomina św. Piotr. Wspólnie z nimi wyprostujmy drogi naszego życia Jezusowi, który przychodzi przede wszystkim w Eucharystii – przez nawrócenie i czynienie pokoju. Dziś dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca grudnia po każdej Mszy św. – adwentowa z Maryją adoracja Najśw. Sakramentu. Zmianka różańcowa o 15.30.

Serdecznie zapraszamy na Roraty – w niedziele o 8.00, w tygodniu o 18.00. Zapraszamy przede wszystkim młodzież i dzieci. Dzieci otrzymują specjalne obrazki specjalne obrazki: Solo Dios basta /Bóg sam wystarczy/ ze św. Teresą z Avila. Na Roraty przychodźmy z lampionami, przynosząc również serduszka z dobrymi uczynkami, imieniem i nazwiskiem /będą później włożone do szopki/ – wylosowane serduszko otrzyma na jeden dzień figurkę Matki Bożej.

Nie sprawiajmy przykrości Maryi i nie marnujmy czasu Adwentu. Przykro, że dzieci i serduszek troszkę mało?!

            W poniedziałek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. w naszej świątyni o godz. 8.00 i o 18.00. Dzieci klas III i ich rodziców zapraszamy na Roraty o 18.00 – z poświęceniem medalików.

W środę – po Mszy św. wieczornej spotkanie zespołu charytatywnego. W przyszłą niedzielę zespół charytatywny będzie po Mszach św. zbierał ofiary do puszek na paczki świąteczne dla najbiedniejszych naszej parafii.

W środę – próba scholi w środę o 16.30 – dzieci serdecznie zapraszamy. Próba chóru parafialnego również  w środę – o 17.00 – na chętnych oczekujemy.

W czwartek zbiórka ministrantów i kandydatów o 18.45.

Spotkania kandydatów do bierzmowania: z klas z klas I gimnazjum we wtorek o 19.00 a z klas III – w piątek o 18.45.

W piątek – zapraszamy na czuwanie modlitewne – od godz. 17.20.

W sobotę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

W tym szczególnym czasie kupujmy i czytajmy prasę katolicką oraz Pismo św..

Niech nie zabraknie świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” na naszym wigilijnym stole – ofiara od 6 zł.

Dorośli członkowie rady parafialnej posiadający specjalne upoważnienie roznoszą poświęcone opłatki z gazetką parafialną, zaproszeniem na Pasterkę i życzeniami oraz zbierają ofiary na posadzkę i nowy ołtarz boczny Miłosierdzia Bożego – dziękujemy za przyjmowanie ich z życzliwością i wyrozumiałością. Bardzo proszę jeszcze dorosłe osoby o pomoc w rozniesieniu kopert i opłatków.

Z serca dziękujemy za modlitewny udział w roratach, „Godzinie świętej”, nabożeństwie I sobót, „Wieczorze Jana Pawła II” oraz za każde poświęcenie i pomoc w tym tygodniu, szczególnie niewiastom za cierpliwe wielkie sprzątanie. „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę na posadzkę i nowy ołtarz Bożego Miłosierdzia. Niech Dobry Bóg i Matka Boża Niepokalana wynagrodzi trud i wszelką ofiarność.

Prosimy o liczniejszą pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00. Znajdźmy godzinkę czasu.

Wszystkim życzymy, szczególnej opieki Niepokalanej i jak największych owoców adwentowej zadumy i refleksji oraz dedykujemy przysłowie arabskie:

„Gdy Bóg dobrze człowiekowi życzy,

wtedy daje mu poznać własne wady”.