I Niedziela Adwentu – 30 listopad 2014.

Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy dziś – kolejny Adwent w naszym życiu: czas oczekiwania, czas budzenia nadziei i jednocześnie nowy rok liturgiczny. Pierwsza część Adwentu przypomina o potrzebie czuwania wobec powtórnego przyjścia Chrystusa u końca czasów na sąd ostateczny. Dlatego słyszymy dziś Chrystusowe: „Uważajcie i czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie!”. W pierwszą niedzielę Adwentu Kościół katolicki wchodzi w drugi rok nowego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

Abyśmy mogli, jak najlepiej przeżyć ten czas czuwająca Maryja zaprasza nas na Roraty – w niedziele o 8.00,

w tygodniu o 18.00 – także w poniedziałek. Zapraszamy przede wszystkim młodzież i dzieci – Matka Boża czeka na was, nie sprawcie Jej zawodu!! Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki: Solo Dios basta /Bóg sam wystarczy/ ze św. Teresą z Avila. Na Roraty przychodźmy z lampionami, przynosząc również serduszka z dobrymi uczynkami, imieniem i nazwiskiem /będą później włożone do szopki/ – wylosowane serduszko otrzyma na jeden dzień figurkę Matki Bożej.

W środę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Próba scholi w środę o 16.30 – dzieci serdecznie zapraszamy. Próba chóru parafialnego również  w środę – o 18.45 – na utalentowanych oczekujemy.

W I czwartek  – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. O 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i „Godzina święta” – zapraszamy na tę szczególną chwilę adoracji.

Po Mszy świętej wieczornej spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii i pomogą pomóc roznieść opłatki.

W I piątekLitania do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. roratnią o 18.00 – obowiązkowo przyjdą uczniowie gimnazjum z klas I, II, i III. Po Mszy św. krótkie spotkanie. Spotkanie lektorów o 18.45.

Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią w I piątek o 16.30. Spowiedź od 16.00.

Grupa modlitewna zaprasza na czuwanie od godz. 17.20.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi św. dla młodzieży i starszych przed każdą Mszą św. oraz w czwartek i w piątek od 17.15.

W I sobotę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa – uczmy się wzajemnego obdarowywania się – i Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. O 21.00 „Wieczór Jana Pawła II” z Apelem Jasnogórskim. Przyjdźmy na tę szczególną chwilę modlitwy i medytacji.

Solenizantkom i solenizantom  tego tygodnia, szczególnie Barbarom, Andrzejom, składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych łask.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła – Dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie.

Dorośli członkowie rady parafialnej posiadający specjalne upoważnienie rozpoczną pod koniec tygodnia roznosić do każdego mieszkania poświęcone na Roratach opłatki z gazetką parafialną, zaproszeniem na Pasterkę i życzeniami oraz będą zbierać ofiary na posadzkę i nowy ołtarz boczny Miłosierdzia Bożego – prosimy o wyrozumiałość – przyjmijmy ich z wielką życzliwością i wyrozumiałością. Parafia nie posyła z opłatkami dzieci i młodzieży  – brońmy się przed oszustami.

Zapraszamy do kupowania świecWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – ofiara od 6 zł.

Kupujmy i poczytajmy adwentowo prasę katolicką.

Z całego serca dziękujemy za wszelki trud i wielką pomoc w tym tygodniu – szczególnie przy ciągle jeszcze wielkim sprzątaniu „Bóg zapłać” za każdą modlitwę i za każdą złożoną ofiarę na nowy boczny ołtarz Miłosierdzia Bożego.

Z racji trwającej budowy bardzo prosimy o liczniejszą pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00. Znajdźmy godzinkę czasu.

Niech oczekująca Maryja i św. Maria Magdalena prowadzą nas owocnie przez czas Adwentu – z myślą Ignacego Krasickiego:

„Tego imię za życia wpisane jest w niebie,

komu chlebem powszednim jest ofiara z siebie”.