UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 23 listopad 2014.

Kończymy Rok Wiary w Syna Bożego – dziękujemy Bogu za ten szczególny czas i dar łaski, ufamy, że zaowocuje wzrostem i umocnieniem wiary w Jezusa Chrystusa każdego z nas. Kościół na zakończenie roku liturgicznego ukazuje nam tegoż Jezusa jako Króla Wszechświata zasiadającego na tronie, a zarazem ukrzyżowanego i po ludzku „bezsilnego” Zbawiciela. Jednak to właśnie Ukrzyżowany i Zmartwychwstały jest Głową Kościoła i Panem wszystkiego, co istnieje. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do współpracy w budowaniu Chrystusowego królestwa prawdy, sprawiedliwości, miłości i pokoju.

W poniedziałek – wspomnienie św. Męczenników wietnamskich Andrzeja i Towarzyszy.

We wtorek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

Próbascholi w środę o 16.30 – dzieci serdecznie zapraszamy. Natomiast próby chóru parafialnego będą również  w środy – o 18.45 – na utalentowanych oczekujemy.

W piątek – zapraszamy na czuwanie  modlitewne od godz. 17.20.

W przyszłą niedzielę – święto św. Andrzeja, Apostoła – rozpoczynamy czas Adwentu – czas przygotowania się na przyjście Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia. Uczyńmy to z Maryją licznie uczestnicząc w Roratach – w niedzielę o 8.00 a w tygodniu o18.00 – szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Pierwsze Roraty w przyszłą niedzielę o 8.00. Na Roraty przychodźmy z lampionami i przynośmy serduszka z dobrymi uczynkami /będą później włożone do szopki/. Dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki.

Kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum zapraszamy na spotkanie w piątek o 18.45.

Zapraszamy do kupowania świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – ofiara od 6 zł – będzie przeznaczona na wigilię i święta dla najbiedniejszych dzieci.

Poczytajmy prasę katolicką. Polecamy dziś w „Przewodniku Katolickim” artykuł: „Królestwo Boże na ziemi – czy jest możliwe?”

Przy wyjściu można kupić ładne kalendarze na nowy rok.

Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badanie osteoporozy – częściowo dofinansowane – na parkingu przy naszym kościele – środę 26. XI – od godz. 15.00 do 15.40. Szczegóły na ulotce przy wyjściu.

Z całego serca dziękujemy za wszelką pomoc i wielki trud sprzątania w tym tygodniu:  „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę na budowę posadzki, którą zakończyliśmy – w poniedziałek rozpoczniemy budowę  bocznego ołtarza Bożego Miłosierdzia. Módlmy się wytrwale w intencji parafii i za każdego dobroczyńcę i ofiarodawcę.

Trwają pracy budowlane, dlatego bardzo prosimy o liczniejszą pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00. Znajdźmy godzinkę czasu, by przygotować naszą świątynię na niedzielną Eucharystię.

Życzymy wszystkim, by Chrystus – w duchu wiary – był rzeczywiście królem naszych serc, naszych rodzin i całej naszej parafialnej wspólnoty – dedykując myśl  św. Jana Bosko:

„Każda chwila czasu jest cenna, a każdy czas, który dobrze spożytkujesz,

będzie skarbem zdobytym przez ciebie”.