XXXIII Niedziela Zwykła – 16 listopad 2014.

Zbliżający się koniec roku liturgicznego przypomina nam o nadchodzącym końcu świata. „Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą” – mówi do nas Jezus. Przemija nasze życie, przemija świat. To nie powód do rozpaczy. To raczej wezwanie, by budować swoje życie na tym, co trwałe – na Słowie Boga. Słowo Boże daje nadzieję silniejszą niż wszystko. Eucharystia jest także zapowiedzią, przedsmakiem ucztowania z Bogiem w wieczności. Niech więc rozbudzi naszą tęsknotę za Bożą bliskością, za pełnią życia. W świetle tej prawdy chrześcijanin powinien układać swoje życie, dobrze wykorzystując swój czas i swoje talenty.

Dziś – III niedziela miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

W poniedziałek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

We wtorek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z  klas I i II gimnazjum /razem/ o 19.00.

W środę – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy. Próba scholi o 16.30 – dzieci serdecznie zapraszamy.

W czwartek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

W piątek – III miesiąca – wspomnienie Ofiarowania NMP. Po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie modlitewne do 19.00. Od 19.00 – 19.15 adoracja w ciszy. O 19.15 – czuwanie młodzieży – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I i III gimnazjum. Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

Próba chóru parafialnego – w piątek o 18.45.

W sobotę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej.  Ogarnijmy modlitwą p. Organistę, scholę dziecięcą i chór parafialny.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Nie bójmy się poczytać prasy katolickiej.

Nasza młodzież zbiera dziś ofiary do puszek na potrzeby Światowych Dni Młodzieży – „Bóg zapłać” za każde wsparcie.

Z serca dziękujemy  za zrozumienie, pomoc i wielki trud sprzątania w tym tygodniu: „Bóg zapłać”  rodzicom z małymi dziećmi za modlitwę w III sobotę oraz za każdą złożoną ofiarę na potrzeby parafii – szczególnie na nowy ołtarz boczny i posadzkę. Niech tym większa będzie nasza modlitwa w intencji naszej parafii oraz za każdego dobroczyńcę i ofiarodawcę.

Dziękujemy również za wsparcie prześladowanej Syrii ofiarą lub SMS-em.

Bardzo prosimy o większą pomoc w sprzątaniu naszego kościoła – z racji prac budowlanych – w sobotę od 9.00. Znajdźmy godzinkę czasu, by przygotować naszą świątynię.

Życzmy wszystkim, abyśmy zawsze dobrze wykorzystywali czas i otrzymane talenty – ten parafialny również – które dał nam Bóg z myślą Św. O. Pio:

”Czas spożytkowany na chwałę Boga i dla zdrowia duszy

nigdy nie jest czasem straconym”.