II Niedziela Zwykła – 18.01. 2015.

Rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Jezus rzekł do Samarytanki: „Daj mi pić”. Chrystus założył jeden Kościół. O zachowanie tej jedności modlił się przed swoją męką. Dziś chrześcijanie są bardzo podzieleni, a rozłamy między nimi są zgorszeniem i grzechem. Zróbmy rachunek sumienia z grzechów przeciwko jedności Kościoła, parafii, rodziny. Cierpliwie i wytrwale troszczmy się o jedność w naszych rodzinach, sąsiedztwach i w całej naszej wspólnocie parafialnej – przebaczając sobie wzajemnie.  Módlmy się z ufnością o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.

Nasza parafialna schola zaprasza dziś wszystkich na koncert kolęd i pastorałek o godz.15.00.

W poniedziałek –  wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

W środę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy – Dzień Babci – w czwartek Dzień Dziadka – z tej okazji składamy im najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, potrzebnych sił i wielu Bożych łask. Wszystkich naszych dziadków i babcie zapraszamy na Mszę św. w środę o 18.00.

W piątek – czuwanie modlitewne od 17.20.

Spotkania kandydatów do bierzmowania: z klas I i II gimnazjum we wtorek o 18.30,  z klas III – w piątek o 18.30.

W sobotę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Spotkanie grupy apostolskiej i chętnej młodzieży o 18.30.

W przyszłą niedzielę – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

Zapraszamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej. Polecamy dziś „Przewodnik Katolicki” a w nim artykuły o dążeniu do jedności.

Kończymy wizytę duszpasterską /kolędę/ w naszej parafii.

19.01.15/poniedziałek/ X.Rm od 15.30 Marszowiec Marzycieli 1-20
19.01.15/poniedziałek/ X.PR od 15.30 Marszowiec Główna
20.01.15/wtorek/X.Rm od 15.30 Marszowiec Marzycieli 22
21.01.15/środa/ X.Rm od 15.30 Marszowiec Atrakcyjna, Grillowa,  Nasza,  Szewczyka, Autowa, Rabatkowa
21.01.15/środa/X.PR/ od 15.30 Marszowiec Kwiatów Polnych,
22.01.15/czwartek/ X.PR/ od 16.00 Dokończenie os. Witkowice Nowe

Za zrozumienie i życzliwe przyjmowanie, za obietnice i porady, za wiele cennych uwag nieraz krytycznych, za chęć zaangażowania się i za każdą złożoną ofiarę z serca wszystkim dziękujemy. Gdyby ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym czasie, a pragnie to uczynić, prosimy o indywidualny kontakt.

Serdeczne „Bóg zapłać” za czuwanie modlitewne, adorację, udział w Diecezjalnej Sztafecie Modlitwy w intencji ŚDM, w apelu w III piątek, rodzicom z małymi dziećmi, za każdą ofiarę  oraz za pomoc w tym tygodniu, szczególnie za sprzątanie.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w każdą sobotę od 9.00.

Na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan wszystkim życzymy ducha zgody i pojednania, byśmy szanując się wzajemnie, pomagali innym zrealizować swoje powołanie z myślą Seneki:

„Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl,

że ktoś jest szczęśliwszy od niego!”.