III Niedziela Zwykła – 25 styczeń 2015.

„Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Słowo Boże wzywa nas dzisiaj do uznania swojej grzeszności i przemiany swojego życia, bo „czas jest krótki”. Człowiekowi otwartemu na Boże przebaczenie i miłość, „która trwa od wieków”, łatwiej przyjąć powołanie życiowe, które Bóg w swojej nieskończonej dobroci przygotował. Nasz Nauczyciel z Nazaretu wzywa każdego człowieka do przemiany i nawrócenia serca, bo przyjście Pana i Jego królestwa jest już bliskie. Prośmy Boga Trójjedynego, aby wszyscy chrześcijanie , którzy zostali „przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa” połączyli się w jednym domu, gdzie słucha się Słowa Bożego i łamie się Chleb Eucharystyczny .

Kończymy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Cierpliwie i wytrwale troszczmy się o jedność w naszych rodzinach, sąsiedztwach i w całej wspólnocie parafialnej – przebaczając sobie wzajemnie.

W poniedziałek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

We wtorek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.

W środę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Spotkanie chóru o 17.00 – obdarzonych darem głosu  serdecznie zapraszamy.

Naszej parafialnej scholi i grającym bardzo dziękujemy za piękny koncert kolęd i pastorałek. Spotkanie scholi w środę o 16.30 – chętnych zapraszamy.

W piątek – czuwanie modlitewne od 17.20.

W sobotę – wspomnienie św. Jan Bosko, prezbitera.

Przed W. Postem będziemy przeżywać przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. Po Mszy św. o 11.30 – już za tydzień – 1.II.- będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do godz.15.30. O 15.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z zmianką różańcową. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” polecamy artykuł: „Papież wszystkich chrześcijan” – o drogach poszukiwania jedności.

Zakończyliśmy kolędę – za zrozumienie i życzliwe przyjmowanie, za obietnice i porady, za wiele cennych uwag nieraz krytycznych, za chęć zaangażowania się i za każdą złożoną ofiarę z serca wszystkim dziękujemy.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie dobro, modlitwę oraz za pomoc w sprzątaniu.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Kończąc tydzień modlitw o jedność chrześcijan życzymy prawdziwej zgody i pojednania z wszystkimi, wzajemnego zrozumienia oraz jedności rodzinnej i parafialnej dedykując na cały tydzień myśl Petera Roseggera:

„Idźmy wszyscy razem w poczuciu jedności

i obowiązku cierpliwej miłości względem siebie.

Nie zawracajmy nigdy z drogi wiodącej ku Światłu”.