IV Niedziela Zwykła – 01 luty 2015.

Dzisiejsze czytania mówią o roli proroka, który był jakby „ustami Pana Boga”. Prorok bowiem działał na Boże polecenie, a więc —  napominał, groził karą, pocieszał w niewoli. Gdy zapowiedzi spełniły się, ludzie wierzyli prorokowi. Chrześcijanin, na mocy swego powołania, ma być głosem Boga, ma być jakby małym prorokiem. Musi jednak wsłuchiwać się w słowo Boże, musi się modlić, być odpornym na zło, by innych podnosić na duchu. Dzisiejsza Liturgia Słowa daje nam nadzieję i ufność, że w najtrudniejszych chwilach naszego życia zawsze możemy liczyć na Tego „który ma moc” przemienić nasze zakręty życia i uleczyć rany naszego serca i ciała.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – zamiast kazania – po Mszy św. adorując Najśw. Sakrament będziemy błagać o wszelkie potrzebne łaski na drogach naszej miłości Boga, siebie i bliźniego.

Przed W. Postem przeżywamy przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. Po Mszy św. o 11.30 – będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do godz.15.30. O 15.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z zmianką różańcową. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek – 2.II. – Święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/ – XIX Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się szczególnie o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii. Msze św. z poświęceniem gromnic o 8.00 i 18.00. Składka w tym dniu na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

W środę – spotkanie scholi o 16.30 a o 17.00 spotkanie chóru – na obdarzonych darem głosu oczekujemy. Po Mszy św. wieczornej zebranie zespołu charytatywnego.

W I czwartek – o 17.00 „Godzina święta” – na chwilę adoracji szczerze zapraszamy. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W I czwartek  również – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy – błogosławienie chleba na każdej Mszy św..

W piątek – I miesiąca – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00.

Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy „obowiązkowo”  – kandydatów do bierzmowania z klas I, II i III gimnazjum. Po Mszy św. spotkanie lektorów.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15. Czuwanie modlitewne w piątek od 17.20.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

W I sobotę – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy oraz Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Od 21.00 „Wieczór Jana Pawła II”. Wszystkich zapraszamy.

W przyszłą niedzielę w naszej świątyni będą głosić kazania duszpasterze Sanktuarium Jana Pawła II o tym szczególnym miejscu i zbierać ofiary na kontynuację jego dalszej budowy.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej. Polecamy w „Przewodniku Katolickim” artykuł: „Nieomylność i króliki”.

„Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę szczególnie na posadzkę i ołtarz Jezusa Miłosiernego oraz za każdą pomoc w tym tygodniu.  Z serca dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła.

Sprzątanie naszej świątyni – rozbieranie choinek i szopki – w sobotę od 9.00 – bardzo prosimy o liczniejszą pomoc.

Wszystkim życzymy dużo potrzebnych sił i wytrwałości w codziennych trudach, w chorobie i cierpieniu oraz w realizowaniu trudnego nieraz powołania życiowego – i dedykujemy myśl Fiodora Dostojewskiego:

„Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.”