V Niedziela Zwykła – 8 luty 2015.

Kościół w którym się gromadzimy jest miejscem pustynnym, gdzie od codziennych trosk możemy odpocząć i wsłuchiwać się w słowo, które pochodzi z Bożych ust. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli ukazuje nam Jezusa jako Lekarza dusz i ciał. Zbawiciel, patrząc na ludzką biedę duchową i cielesne cierpienie wychodzi naprzeciw temu wszystkiemu, co ogranicza człowieka: leczy, uzdrawia, podnosi na duchu poprzez Słowo, które ma moc nas zbawić. Pozwólmy znaleźć się Jezusowi niech Jego słowo leczy i uzdrawia nas oraz podnosi na duchu w  szarej codzienności.

Przed W. Postem przeżywamy przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. Po Mszy św. o 11.30 –  wystawienie Najśw. Sakramentu do godz.15.30. O 15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

W dzisiejszą niedzielę w naszej świątyni głoszą kazania duszpasterze Sanktuarium św. Jana Pawła II – o tym szczególnym miejscu i zbierają ofiary na kontynuację jego dalszej budowy.

We wtorek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

W środę – wspomnienie NMP z Lourdes – XXII Światowy Dzień Chorego.  Liturgia zachęca nas, abyśmy w dźwiganiu krzyża cierpienia i choroby zaufali Bogu. Ojciec Święty zawierza chorych i cierpiących NMP Niepokalanie Poczętej i prosi Ją, by pomagała każdemu chrześcijaninowi dawać świadectwo, że jedyną odpowiedzią na chorobę i cierpienie jest współcierpienie z Chrystusem dla zbawienia siebie i świata, a zdrowych prosi, by otoczyli ich szczególną opieką. Chorych, którzy mogą – X. Metropolita zaprasza w środę na Mszę św.  o 11.00 – do Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Z racji Światowego Dnia Chorego naszych chorych i starszych – oraz ich rodziny i przyjaciół zapraszamy na nasz parafialny Dzień Choregow środę – 11. II. – do naszej świątyni. Bardzo prosimy o pomoc, aby mogli dotrzeć na to ich szczególne spotkanie z Jezusem.

Program dnia chorego:

17.00 – Wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne  – okazja do spowiedzi dla chorych.

18.00 – Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia i błogosławieństwem dla wolontariuszy  i opiekunów.

W środę – spotkanie scholi o 16.30 a o 17.00 spotkanie chóru – na obdarzonych darem głosu oczekujemy.

W czwartek – spotkanie ministrantów i kandydatów po Mszy św. wieczornej.

Spotkania kandydatów do bierzmowania: z klas I i II we wtorek o 18.30; z klas III w piątek o 18.30.

W sobotę – święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy oraz św. Walentego – patrona zakochanych – wszystkim a szczególnie młodym – życzymy daru prawdziwej i odpowiedzialnej miłości.

Zapraszamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Serdecznie zapraszamy na dni otwarte naszej szkoły: Szkoła Podstawowa w środę – 11. II – w godz. od 17.00 – 18.00. Gimnazjum we wtorek – 10. II – w godz. od 17.00 – 18.30.

Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę i za każdą pomoc, szczególnie w sprzątaniu naszej świątyni i rozbieraniu szopki i choinek oraz za wspólną modlitwę w czasie „Godziny św..i ”„Wieczoru Jana Pawła II”.

Dziękujemy za złożoną ofiarę – 643 zł – na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

Sprzątanie naszego kościoła  – w sobotę od 9.00 – bardzo prosimy o pomoc.

Na kolejny tydzień życzymy wszystkim ciepła Bożej miłości i cierpliwości w szarej codzienności dedykując myśl Czesława Miłosza

„Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna”.