VI Niedziela Zwykła – 15 luty 2015.

Liturgia mówi nam dzisiaj o uzdrowieniu trędowatego ze strasznej, oszpecającej człowieka choroby. My też mamy w sercu niejedną słabość, niejeden grzech, z którym nie możemy sobie poradzić. Wszyscy jesteśmy duchowo trędowaci. Bardziej lub mniej. Wszyscy mamy duchowe zranienia. Niektóre z nich nie chcą się goić, są bolesne, dotkliwe. Wzrusza nas dziś wiara trędowatego. Jeszcze bardziej porusza nas litość Pana Jezusa, który przywraca biedakowi zdrowie. Zachęca nas to, by z duchowymi problemami iść wprost do serca Bożego, gdyż tylko Ono najlepiej je widzi, lituje się nad poranioną duszą i uzdrawia ją przede wszystkim w sakramencie pojednania. Wdzięczni za cud przywracania dziecięctwa Bożego w spowiedzi świętej, bądźmy miłosierni dla drugich. Starajmy się być dla innych Bożym balsamem.

Dziś w III niedzielę miesiąca – Msza św. szkolna o 11.30 – a o 10.00 – Msza św. młodzieżowa.

Rozpoczyna się dziś kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i w każdym naszym domu pod hasłem: „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu”. Niech nie braknie modlitwy w tej intencji.

Przed W. Postem przeżywamy przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. Po Mszy św. o 11.30 – wystawienie Najśw. Sakramentu do godz.15.30. O 15.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

We wtorek – ostatki.

W Środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu – czas nawrócenia, poprawy, pokuty i głębszego zastanowienia się nad sobą. Msze św. z obrzędem posypania głowy popiołem o 8.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły – niech nas będzie stać na to wyrzeczenie.

W każdy czwartek W. Postu po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia prosząc o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji, Świąt Wielkanocnych i odpustu parafialnego.

W piątek – trzeci miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie grupy modlitewnej do 19.30. Z racji ferii nie będzie czuwania młodzieży.!!!

Dlatego Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 19.30 . Na apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – szczerze również zapraszamy.

W przyszłą niedzielę – I. Wielkiego Postu – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 15.30. Znajdźmy czas na to szczególne rozważanie męki pańskiej.

Rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Trwa on do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św..

W sobotę – 21.IV – nasz kleryk Bartłomiej Wajda przyjmie sutannę oraz posługę lektoratu w Sanktuarium św. Jana Pawła II – o godz. 17.00 – z rąk X. Kardynała. Ogarnijmy go naszą wielka modlitwą.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Serdeczne „Bóg zapłać” –  za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę. Szczerze dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu parafialnego dnia chorego. W imieniu chorych i starszych wyrażamy wdzięczność opiekunom i wolontariuszom za poświęcenie i każdy przejaw troski o nich.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 9.00.

Naszym dzieciom i młodzieży rozpoczynającym ferie zimowe życzymy dobrego Bożego wypoczynku a wszystkim składamy serdeczne życzenia na ostatki i początek Wielkiego Postu z myślą Reinholda Schneidera:

„Każdy nasz los,

w którym widać krzyż, staje się łaską”.