V Niedziela Wielkiego Postu – 22 marzec 2015

„Zabiorę się i pójdę do mego Ojca, i powiem: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw niebu i względem Ciebie” – przeżywamy czas świętych rekolekcji, czas pojednania z Bogiem i bliźnimi, czas pokuty i nawrócenia, czas modlitwy i wyciszenia. Módlmy się wzajemnie za siebie, aby ten czas łaski zaowocował w każdym z nas wzrostem miłości Boga i bliźniego. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach, które głoszą –

  1. Piotr BIELENIN i O. Grzegorz SIWEK OFMConv. – serdecznie ich w naszej parafii witamy i życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Program rekolekcji – mamy w naszych domach i na stronie internetowej.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.30 – zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli ani raz. Rozważając mękę Chrystusa będziemy błagać o Boże zmiłowanie. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu.

Dziś Akademicka Droga Krzyżowa spod Kolegiaty św. Anny o godz. 20.30.

We wtorek – dzień spowiedzi rekolekcyjnej: spowiedź dorosłych: 7.30 – 8.00; 16.30 – 18.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu.

Naszych chorych, samotnych i starszych zapraszamy na Mszę św. rekolekcyjną w środę o 16.30. Bardzo prosimy, by rodzina pomogła im dotrzeć do naszej świątyni.

W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Módlmy się gorąco o poszanowanie każdego życia ludzkiego. Chętnych, by włączyć się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i złożyć swoje przyrzeczenia zapraszamy – na Mszę św. o 18.00. Przy wyjściu można zabrać karteczkę z przyrzeczeniem.

Zakończenie rekolekcji z błogosławieństwem rekolekcyjnym w środę na wszystkich Mszach św. W środę na Mszach św. składka na potrzeby rekolekcji.

W czwartek – po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia o owocne przeżycie W. Tygodnia, Świąt i odpustu..

Karmelicki zespół Twoje niebo zaprasza naszą młodzież /bezpłatnie/ na koncert w czwartek 26.III. o godz. 17.30 w auli przy kościele św. Jadwigi na Krowodrzy.

W piątek – 27.III. – na godz. 17.30 – zapraszamy rodziców z dziećmi I-Komunijnymi na specjalne nabożeństwo wręczenia książeczek, Drogę krzyżową i Mszę św.. Po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum w piątek o 18.30.

W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa – poświęcenie przyniesionych palm na wszystkich Mszach św..

Nasz zespół charytatywny zbiera dziś ofiary do puszek na paczki na święta dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.

Od 27-29. III. odbędzie się XIII Forum Młodych naszej archidiecezji – szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej oraz do czytania Pisma św. i książek katolickich.

Serdeczne „Bóg zapłać” za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za modlitwę szczególnie rodzicom małymi dziećmi, za rozniesienie kopert, za sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę. Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Z serca życzymy ubogacającego przeżywania czasu łaski świętych rekolekcji, niech jeszcze bardziej zjednoczą nas we wspólnocie wiary i miłości – i dedykujemy myśl Dietricha Bonchoeffera;

„Otoczeni opieką Bożej mocy, z otuchą wyglądajmy przyszłości.

Bóg z nami wieczorem i rankiem i widać Go w każdym nadchodzącym dniu.”