IV Niedziela Wielkiego Postu – 15 marzec 2015.

Czas Wielkiego Postu, czas świętych rekolekcji, które przed nami – niech będzie czasem zastanowienia się i refleksji nad sobą, czasem modlitwy, umocnienia wiary i nawrócenia na Boże drogi, czasem pokuty, pojednania i naprawy krzywd. Nie zmarnujmy tego czasu łaski. Wszystkich bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach od przyszłej niedzieli, wszystkich proszę o ufną modlitwę i ofiarowanie swoich krzyży w tej intencji. Rekolekcje wygłoszą – O. Piotr BIELENIN i O. Grzegorz SIWEK OFMConv. Program mamy w gazetce parafialnej.

Dziś – III niedziela miesiąca Msza św. szkolna o 11.30 a Msza św. młodzieżowa o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.30 – rzewnie rozważając mękę Chrystusa będziemy błagać o Boże zmiłowanie. Składka na Gorzkich Żalach dziś i w pozostałe niedziele W. Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni.

Dziś i przyszłą niedzielę po Mszach św. nasz zespół charytatywny zbiera ofiary do puszek na paczki na święta dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum we wtorek o 19.00.

W środę – spotkanie scholi o 16.30 a o 17.00 próba chóru – na obdarzonych darem głosu oczekujemy.

W czwartek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP – męża sprawiedliwego, wzór pracowitości i patrona dobrej śmierci. Po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia o dobre przeżycie rekolekcji.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, szczególnie Józefom składamy serdeczne życzenia – wielu łask.

W piątek – trzeci miesiąca – Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30. Po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne. O 19.15 – Droga krzyżowa dla młodzieży. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

Również w sobotę spotkanie grupy apostolskiej i chętnej młodzieży o 18.45.

Gazetkę parafialną z programem rekolekcji, Wielkiego Tygodnia oraz życzenia świąteczne i zaproszenie na odpust, otrzymacie państwo w najbliższych dniach. Szczerze dziękujemy całemu zespołowi redakcyjnemu i bardzo prosimy o pomoc w jej rozniesieniu.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej oraz do czytania Pisma św. i książek katolickich – szczególnie w tym czasie umacniania wiary. Polecamy w „Przewodniku Katolickim artykuł: „Nie zagubić Jezusa w zbanalizowanym świecie”.

Serdeczne „Bóg zapłać” – za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za wspólną modlitwę i udział w Drodze krzyżowej, za sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 9.00.

Wszystkim parafianom: dzieciom, młodzieży, starszym życzymy jak najowocniejszego przeżycia czasu świętych rekolekcji z myślą św. Ambrożego:

”Kto odchodzi od Słowa Boga, ten głoduje,

kto odstępuje od mądrości, głupim się staje,

kto odchodzi od źródeł, jest spragniony,

kto od skarbu się odsuwa, staje się biedny”.