III Niedziela Wielkiego Postu – 8 marzec 2015.

Dzisiejsza Liturgia Słowa ukazuje nam Boga, który nieustannie troszczy się o człowieka. Człowiek nigdy nie był i nie jest obojętny Stwórcy. Bóg w swoim niezgłębionym miłosierdziu nieustannie znajduje miejsce dla człowieka. Nie pozostawia nas samych sobie. Jezus Chrystus oddał za nas swoje życie. Przeżywamy te prawdę na nowo podczas każdej Eucharystii. Jeśli chcemy się upodabniać do Zbawiciela, to także musimy być zdolni do ciągłego umierania dla grzechu. Czas Wielkiego Postu – niech będzie czasem zastanowienia się i refleksji nad sobą, czasem modlitwy i nawrócenia na Boże drogi, czasem pokuty, pojednania i naprawy krzywd.

Dziś – Dzień Kobiet – wszystkim paniom składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych łask, a panów prosimy o modlitwę i szacunek dla nich. Nasze panie ogarniamy wielką modlitwą i zawierzamy MB i św. Marii Magdalenie.

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o 15.30. Składka na Gorzkich Żalach dziś oraz w pozostałe niedziele W. Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni.

W środę – spotkanie scholi o 16.30 a o 17.00 próba chóru – na obdarzonych darem głosu oczekujemy.

Również w środę spotkanie zespołu charytatywnego po Mszy św. wieczornej.

W czwartek po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia – o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji i Świąt.

W czwartek zbiórka ministrantów i kandydatów o 18.30.

W piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.

Spotkania kandydatów do bierzmowania: z klas I gimnazjum we wtorek o 19.00, z klas III w piątek o 18.30.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – Msza św. szkolna o 11.30. Msza św. młodzieżowa o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

W przyszłą niedzielę zespół charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek – na świąteczne paczki dla najbiedniejszych naszej parafii.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku dochodowego, dzięki któremu można będzie pomóc najbardziej potrzebującym. Informacje można zabrać przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św. i książek katolickich. Dziś polecamy w „Przewodniku Katolickim” artykuł: „Pokusa niedoceniania i przeceniania siły szatana”.

Serdeczne Bóg zapłać” za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za udział w „Godzinie świętej”, Drodze krzyżowej, nabożeństwie I sobót i w „Wieczorze Jana Pawła” – szczególnie za sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 9.00.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pokoju serca i jak najowocniejszego przeżywania czasu Wielkiego Postu z myślą Phila Bosmansa:

„Aby stać się lepszym,
nie musisz czekać na lepszy świat.”