II Niedziela Wielkiego Postu – 01 marzec 2015.

Opis Przemienienia Jezusa według ewangelisty Marka ukazuje nam, że to co doczesne jest tylko etapem drogi i nic nie może nam przesłonić ostatecznego celu jakim jest kochający Bóg. Wizja na Górze Tabor – dotyczy perspektywy chwały, w jakiej może uczestniczyć każdy człowiek. Słowa Ojca Niebieskiego: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie” odczytujemy, jako szczególne wezwanie do słuchania Słowa Bożego głoszonego przez Jezusa i do przemiany naszych serc. Również święty Paweł zachęca nas: „jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?”.  Z Bożą pomocą jesteśmy zdolni pokonać wszystko, co nas zniewala i ogranicza.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – zamiast kazania – po Mszy św. adorując Najśw. Sakrament będziemy błagać o ducha pokuty i nawrócenia oraz wszelkie potrzebne łaski na drogach naszej miłości Boga, siebie i bliźniego.

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o 15.30. Składka na Gorzkich Żalach w przyszłą III-cią i pozostałe Niedziele W. Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego.

Z racji wczorajszych Imienin ogarniamy dziś naszego X. Romana szczerą modlitwą i życzymy mu obfitości potrzebnych darów Ducha św., opieki MB i naszej patronki św. Marii Magdaleny.

W środę – święto św. Kazimierza, patrona naszej archidiecezji – spotkanie scholi o 16.30 a o 17.00 próba chóru – na obdarzonych darem głosu oczekujemy.

W I czwartek – o 17.00 „Godzina święta” – na chwilę adoracji szczerze zapraszamy. Po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia – o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji i Świąt.

O 18.45 spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W piątek – I miesiąca – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Droga krzyżowa dla wszystkich prowadzona przez młodzież o godz. 17.30 – oczekujemy szczególnie na dzieci i młodych.

Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy „obowiązkowo” – kandydatów do bierzmowania z klas I, II i III gimnazjum. Po Mszy św. spotkanie lektorów.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

W I piątek o 18.45 – spotkanie organizacyjne rodziców kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

W I sobotę – wspomnienie świętych męczennic Perpetuy i Felicyty oraz Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo

I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Uwaga zmiana: Zaraz po Mszy  św. – około 18.45 -„Wieczór Jana Pawła II” /zamiast o 21.00/. Wszystkich zapraszamy.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Helenom i Kazimierzom składamy życzenia wielu B. łask.

Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach wielkopostnych w dniach 22 – 25 marca.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św. i książek katolickich.

Wielkie Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę i za wielki trud w oczyszczaniu i odkurzaniu stropu, krokwi, witraży, ścian i okien całego kościoła panom: Zbigniewowi, Janowi i Kazimierzowi oraz wszystkim za sprzątanie.

Niech kolejne dni Wielkiego Postu zbliżają nas do Boga i do ludzi – niech towarzyszy nam myśl św. Augustyna:

„Człowiek jest tęsknotą Boga,

jest celem Jego miłości”.