Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 5 kwiecień 2015.

WN_201504Razem z całym Kościołem ogłaszamy światu radość Zmartwychwstania Chrystusa. Alleluja – Jezus żyje – radujmy się!. Prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa jest najgłębszym fundamentem, na którym opiera się nasza chrześcijańska wiara. W dzisiejszą uroczystość powtarzamy z wiarą: „Nie umrę, ale żył będę i głosił dzieła Pana – Alleluja. W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy!” Bądźmy wszędzie świadkami paschalnej radości

Jutro – 6.IV – Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień Świąt. W duchu chrześcijańskiej radości cała nasza parafia wraz z naszymi gośćmi będzie przeżywać swoje patronalne święto – odpust ku czci świętej Marii Magdaleny, zwiastunki wielkanocnej radości. Naszą postawą wiary i modlitwy, śpiewając radosne „Ciebie Boga wysławiamy..” będziemy dziękować dobremu Bogu za ten czas łaski, za troskliwą opiekę naszej patronki nad naszą rozwijającą się i podejmującą tyle wielkich zamierzeń parafią. Przed nami przede wszystkim troska o prawdziwą jedność wszystkich w duchu wiary, nadziei i miłości i kontynuacja  naszych budowlanych inwestycji. Wdzięczni za wszystko, cieszmy się naszymi osiągnięciami duchowymi i materialnymi. Przeżywając odpust w naszej parafialnej wspólnocie powierzmy naszej patronce wszystkie nasze sprawy, całą parafię, gości i wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii.

Msze św. jak w każdą niedzielę.

11.30 – MSZA ŚW. – SUMA ODPUSTOWA Z PROCESJĄ, której będzie przewodniczył

  1. Kanonik Marek Hajdyła, proboszcz Parafii św. Jadwigi w Krakowie – Krowodrzy.

Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich na nasze uroczystości

Wyjątkowo w tą sobotę po Mszy św. o 18.00 – „Wieczór Jana Pawła II”. Wszystkich na to refleksyjne spotkanie – zapraszamy.

Przyszła niedziela – II Wielkanocna – to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na każdej Mszy św. adorując Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie zawierzymy siebie, parafię i świat Bożemu miłosierdziu ufając wstawiennictwu św. Jana Pawła II.

Kandydatów do bierzmowania z klas III  gimnazjum zapraszamy na triduum przed bierzmowaniem:

Piątek – 10.IV. – 18.30 – śpiew, próba, spowiedź.

Sobota – 11.IV. – 9.00 – próba, musztra.

Niedziela – 12.IV. – 16.15 – Msza św., próba.

BIERZMOWANIE – 13.IV.2015/poniedziałek/ – 18.00 – Bp Grzegorz Ryś

Składamy z serca płynące „Bóg zapłać” za zaangażowanie i udział we wspólnej modlitwie w czasie Triduum Paschalnego, za nocne czuwania, za udział w Drodze Krzyżowej i procesji paschalnej, za przygotowanie liturgii, za ofiary na cele naszej parafii, naszym pszczelarzom za nowy paschał, za tak hojne podzielenie się „święconym” z potrzebującymi i pomoc w pakowaniu i rozwiezieniu, za zrozumienie, trud i poświęcenie w przygotowaniu naszej świątyni do Świąt Wielkanocnych.

Jeszcze raz składamy wszystkim, parafianom i gościom najserdeczniejsze życzenia – obfitych łask od Zmartwychwstałego Pana i smacznego „święconego”:

„Dziś Jezus Chrystus z grobu wstał,

Nam zmartwychwstania przykład dał; Radujmy się, Alleluja!”.