VI Niedziela Wielkanocna – 10 maj 2015.

Miłość to nadprzyrodzony dar Boga dla człowieka. Bez Boga nie jesteśmy wstanie pojąć czym jest miłość, każdy z nas jest powołany do miłości. Chrześcijańska świętość ma swoje odzwierciedlenie w Bożej Miłości. Nie możemy się zbawić i osiągnąć świętość sami, potrzebujemy innych ludzi, którzy nam w tym pomogą. Każdy dzień to kolejna szansa, by dawać ludziom miłość, która pochodzi od Jezusa Chrystusa. Jezusowa miłość jest „cierpliwa, łaskawa, nie zazdrości, nie działa obłudnie, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą”. Bóg zachęca nas dzisiaj, abyśmy miłowali naszych braci „tak jak On sam nas umiłował”. Z racji I Komunii św. dziś adoracja Pana Jezusa w Eucharystii.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – w poniedziałek szczególnie gimnazjalistów, we wtorek klasy III i IV, w środę klasy O, I, II, w czwartek klasy V i VI, w sobotę naszą młodzież. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Prosimy, zachęcajmy się wzajemnie.

W poniedziałek, wtorek i środę – przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

W środę – wspomnienie NMP Fatimskiej – spotkanie scholi o 16.30 a o 17.00 – próba chóru – na utalentowanych cierpliwie oczekujemy.

W czwartek – święto św. Macieja, Apostoła.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie modlitewne do 19.00.  O 19.15 – czuwanie młodzieży. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I i II gimnazjum.

Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę – III miesiąca  – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo majowe o 17.30 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca –- Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Kandydatów do bierzmowania z klas I zapraszamy na spotkanie we wtorek o 19.00.

Wszystkich naszych jubilatów, przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 24 maja – o godz. 11.30. Gdyby do kogoś przeżywającego w tym roku jubileusz nie dotarło zaproszenie w tym tygodniu – bardzo prosimy o zgłoszenie.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” polecamy artykuł: „Gadająca wolność” – o sumieniu.

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu  nasz X. Kardynał prosi diecezjan o modlitwę w ich intencji oraz o ofiary dziś do puszek na pomoc dla poszkodowanych.

Nasze Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi przy ul. Porzeczkowej 3 serdecznie zaprasza przyszłych gimnazjalistów wraz z rodzicami na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 13 maja /środa/ w godzinach 17.00 – 18.30.

Dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom za cudowny „biały tydzień” – składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy szczere podziękowanie za każdą złożoną ofiarę, trud i poświęcenie, szczególnie za sprzątanie – szczerze za nich się módlmy.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 9.00 – bardzo prosimy o pomoc.

Niech Majowa Matka Najświętsza – wyproszą nam wszystkim łaskę prawdziwej odpowiedzialności za swoje powołanie do miłości Boga i bliźniego – niech towarzyszą nam słowa A. de Saint-Exupery,ego:

 „Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy.

Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje.”