Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 17 maj 2015

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie jest dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania. Jezus powraca do Ojca. Jednocześnie zapewnia nas o swojej obecności w Kościele oraz o tym, że powróci powtórnie na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam również, że nasza ojczyzna jest w niebie. Prośmy dziś Boga, by umacniał naszą nadzieję i stale wskazywał drogę do domu Ojca. Pan Jezus wstąpił do nieba, ale nie zostawił nas samymi. Najpełniej spotykamy Chrystusa w czasie Eucharystii, kiedy karmi nas swoim Ciałem. Z tej radości rodzi się radosne świadectwo miłości względem każdego człowieka. Trwając z Maryją i Apostołami na modlitwie prośmy o potrzebne dary Ducha Świętego dla nas i całej naszej parafii.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – w poniedziałek szczególnie gimnazjalistów, we wtorek klasy III i IV, w środę klasy O, I, II, w czwartek klasy V i VI, w sobotę naszą młodzież. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Prosimy, zachęcajmy się wzajemnie.

W poniedziałek – rozpoczyna się septenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Kandydatów do bierzmowania z klas II zapraszamy na spotkanie we wtorek o 19.00.

W środę – spotkanie scholi o 16.30 a o 17.00 – próba chóru – na utalentowanych cierpliwie oczekujemy.

Zbiórka ministrantów i kandydatów z rodzicami – w czwartek o 18.30.

W piątek – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy, patronki spraw najtrudniejszych.

W przyszłą niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Św.. Wszystkich naszych diamentowych, złotych i srebrnych jubilatów, przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową

w Zielone Święta – 24 maja – o godz. 11.30. Gdyby ktoś nie otrzymał zaproszenia – bardzo prosimy również o zgłoszenie i przybycie.

Organizujemy wyjazd dzieci i młodzieży w góry do Zawadki w dniach 12 – 14. VI. 2015. Bliższe informacje na plakacie lub a zakrystii.

Klerycy Seminarium Duchownego przy ul. Podzamcze 8 serdecznie zapraszają do udziału w Dniu Otwartym pod hasłem: Seminarium dla każdego – w sobotę  23 maja w godzinach od 9.00 do 14.30. Zapraszamy do udziału całe rodziny oraz wszystkich zainteresowanych życiem kleryka i tematyką powołania.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Wszystkim, którzy trudzili się w tym tygodniu – szczególnie przygotowując naszą świątynię składamy z serca płynące podziękowanie. „Bóg zapłać’ za każdą złożoną ofiarę i udział w nabożeństwach majowych, w apelu i adoracji w III piątek oraz w modlitwie w III sobotę.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 9.00 – bardzo prosimy o pomoc.

Wszystkim życzymy – niech pragnienie nieba, czyli wiecznego szczęścia z Bogiem kieruje całym naszym życiem dedykując myśl L. Borosa:

„Gdzie płonie jeszcze mały płomyk nadziei

tam widać światło nieba.”