Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 24 maj 2015

Chrystus wielokrotnie obiecywał, że ześle Ducha Świętego, który napełni serca uczniów i cały okrąg ziemi. Kiedy wstąpił do Ojca, wylał Go na cały Kościół i świat. Obietnica Jezusa została spełniona – nie jesteśmy sami. Przeżywając tę uroczystość zjednoczenia ze wszystkimi chrześcijanami, otwórzmy się na Jego natchnienia i dary. Nie zamykajmy naszych umysłów i serc. Niech umacnia nas Duch Prawdy, Duch Pocieszyciel. Trwajmy mocni w wierze. Prośmy Ducha Świętego o odnowę oblicza Kościoła, naszej parafii oraz o nowy zapał dla każdego i każdej z nas.

Wszystkim naszym jubilatom, przeżywającym w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego składamy dziś najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia i obfitości Bożych łask na dalsze lata.

Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 8.00 i 18.00.

Przyjdźmy na ostatnie nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy szczególnie tych, którzy nie byli ani raz.

We – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana – Dzień Matki – naszym mamom składamy najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia i Bożej opieki a dla zmarłych prosimy o wieczna radość. Nasze mamy zapraszamy we wtorek na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i na Mszę św. o 18.00.

W środę – spotkanie scholi o 16.30 a o 17.00 – próba chóru – na utalentowanych cierpliwie oczekujemy.

W piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

W sobotę – świecenia kapłańskie w katedrze na Wawelu o 9.00.

W przyszłą niedzielę  – Uroczystość Najświętszej Trójcy i święto Nawiedzenia NMP – zakończenie nabożeństw majowych – z procesją o 15.30. Serdecznie zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne, niosących feretrony i sztandary.

Z racji zbliżającego się Dnia Dziecka nasz zespół charytatywny będzie kwestował w przyszłą niedzielę dla biednych i potrzebujących dzieci naszej parafii.

Zbliża się również Uroczystość Bożego Ciała – pójdziemy w procesji z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii tak, jak w ubiegłym roku: Dożynkową, Siewną, Natansona, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Górnickiego, nową Głogową i Turowiec. Ołtarze również, jak w minionym roku.

Organizujemy wyjazd dzieci i młodzieży w góry do Zawadki w dniach 12 – 14. VI. 2015. Bliższe informacje na plakacie lub a zakrystii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, nie bójmy się duchowego ubogacenia.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą złożoną ofiarę, trud, poświęcenie, sprzątanie  – szczerze za nich się módlmy.

Z okazji Zielonych Świąt życzymy wszystkim – a szczególnie naszym jubilatom – obfitości potrzebnych darów Ducha Świętego, które niech pomagają nam szczególnie na trudnych ścieżkach naszego życia z myślą A. Mickiewicza:

„Niech się twa dusza jako dolina położy,

A wnet po niej jak rzeka popłynie duch Boży.”