Uroczystość Najświętszej Trójcy – 31 maj 2015

W dzisiejszą niedzielę świętujemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam prawdę, że Jeden Bóg jest jednocześnie wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Kiedy czynimy znak krzyża, wyznajemy wiarę w Boga w Trójcy Jedynego. Od tego wyznania zaczynajmy każdą modlitwę, dzień, pracę, a nawet posiłek. Bóg zaprasza nas dzisiaj, byśmy zgłębiali Jego tajemnicę – nie tyle rozumem, ale kochającym i wierzącym sercem. Zaprasza nas, byśmy oddawali Mu chwałę w codzienności. Odpowiedzmy na to zaproszenie. Wzywa nas przecież największa Miłość.

Dziś również – święto Nawiedzenia NMP – zakończenie nabożeństw majowych – z procesją o 15.30. Serdecznie zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne, niosących feretrony i sztandary.

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – Litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św..

W poniedziałek – 1. VI. – wspomnienie św. Justyna, męczennika – Dzień Dziecka – wszystkim dzieciom naszej parafii składamy serdeczne życzenia: dużo Bożej radości i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Również z tej okazji lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów zapraszamy – w środę – na Mszę św. o 18.00 i na spotkanie.

W środę – spotkanie scholi o 16.30 a o 17.00 – próba chóru – na utalentowanych cierpliwie oczekujemy.

Wyjątkowo w I środę – po Mszy św. wieczornej zebranie rady parafialnej – zapraszamy także wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

/BOŻE CIAŁO/.

Msze św. jak w każdą niedzielę: o 8.00, 10.00, 11.30, 16.15. Po Mszy św. o 11.30 pójdziemy w tradycyjnej już procesji z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii; Dożynkową, Siewną, Natansona, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Górnickiego, Głogową i Turowiec. Ołtarze jak w ubiegłym roku. Pomóżmy sobie wzajemnie w ich przygotowaniu – udekorujmy wszystkie nasze domy dając wyraz naszej wierze. Serdecznie wszystkich zapraszamy na procesję – szczególnie niosących feretrony i sztandary, harcerzy, dzieci pierwszokomunijne, dzieci klas IV, dzieci do sypania kwiatków oraz Żywy Różaniec ze świecami.

W I piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 7.00 i o 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy uczniów klas I i II gimnazjum.

 O 16.30 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci św. od 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w środę i piątek – od godz. 17.00.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek od godz. 17.20.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Zaraz po Mszy św. „Wieczór Jana Pawła II” . Serdecznie zapraszamy.

Z racji zbliżającego się Dnia Dziecka zespół charytatywny kwestuje dziś dla biednych i potrzebujących dzieci naszej parafii. We wtorek i środę po Mszy św. wieczornej organizujemy zbiórkę rzeczy dla dzieci/ubrań, zabawek, przyborów/. Wielkie „Bóg zapłać” w ich imieniu.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium MB w Kodniu przez Sandomierz, Lublin, Puławy – w dniach 29-30.VI. 2015. Koszt około 150 zł – w tym przejazd, obiadokolacja, nocleg, śniadanie, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i kancelarii

Bardzo prosimy po Mszy św. o zabranie i pomoc w rozniesieniu kopert z zaproszeniem na Boże Ciało w naszej gazetce parafialnej. „Bóg zapłać„ wszystkim, którzy angażują się w jej powstawanie.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą złożoną ofiarę, poświęcenie, sprzątanie  – szczerze za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 9.00.

Niech Jezus w Eucharystii, który pragnie nawiedzić każdy nasz dom, każde mieszkanie – wniesie wiele błogosławieństwa w nasze serca, w nasze rodziny i sąsiedztwa z zachętą błogosławionego Jana Pawła II:

„Otwórzcie drzwi Chrystusowi – postawcie Eucharystię w centrum waszego życia”.