X Niedziela Zwykła – 7 czerwiec 2015.

Zgromadził nas w tej świątyni Chrystus, który pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas: biednych, słabych, grzesznych i rozbitych. Słuchając słowa Bożego, wypełniając wolę Bożą, na nowo odkrywajmy naszą godność i powołanie do życia w przyjaźni z Bogiem i do wiecznego szczęścia.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dziś po Mszach św. adoracja Najśw. Sakramentu – odmawiając litanię i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najśw. Sercu Pana Jezusa – zawierzymy nas samych, nasze rodziny i całą parafię.

Zmianka różańcowa o 15.30.

W czerwcu – miesiącu poświęconym Najśw. Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po każdej Mszy św. wieczornej a w poniedziałek rano.

W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej – patronki UP JPII i schól liturgicznych.

Kandydatów do bierzmowania z klas I gimnazjum zapraszamy na spotkanie we wtorek o 19.00.

W środę – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. Spotkanie scholi o 16.30 a o 18.45 – próba chóru – na utalentowanych cierpliwie oczekujemy.

Również środę – po Mszy św. wieczornej spotkanie wyjeżdżających w piątek do Zawadki.

W czwartek– wspomnienie św. Barnaby, apostoła – zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją i błogosławieństwem wianków, ziół i kwiatów na Mszy św. o 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne, niosących feretrony i sztandary.

W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Mszy św. o 7.00 i 18.00 odmówimy akt wynagrodzenia Najśw. Sercu Jezusowemu. Z racji uroczystości nie ma postu.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek od godz. 17.20.

W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP i wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium MB w Kodniu przez Sandomierz, Lublin, Puławy – w dniach 29-30.VI. 2015. Koszt około 150 zł – w tym przejazd, obiadokolacja, nocleg, śniadanie, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i kancelarii

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

„Bóg zapłać” wszystkim za udział i przygotowanie procesji Bożego Ciała – szczególnie niosącym sztandary, feretrony i baldachim, porządkowym, policji, niosącym świece, prowadzącym śpiew, małym krakowiankom i krakowiakom, dzieciom pierwszokomunijnym i sypiącym kwiatki, ministrantom, lektorom i tym, którzy przygotowali ołtarze, ubrali domy i trasę procesji.

Serdeczne podziękowanie za kwiaty i każdą złożoną ofiarę. Wytrwale módlmy się za naszych dobrodziejów i ofiarodawców.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 9.00.

Na kolejny tydzień czerwca zawierzamy was i wszystkie rodziny Najświętszemu Sercu Jezusa dedykując wymowną myśl:

„Kiedy człowiek z całego serca stara się pomóc drugiemu,

pomaga równocześnie przede wszystkim samemu sobie.”