XI Niedziela Zwykła – 14 czerwiec 2015.

Ludzie oczekują dziś często łatwych i szybkich efektów swojej pracy i zaangażowania. Królestwo Boże, które głosi Jezus, opiera się na zupełnie innych zasadach. Dzisiejsza przypowieść mówi o ziarnku gorczycy z którego wyrasta wielkie drzewo. To, co małe i niepozorne, okazuje się bardzo ważne dla Boga. Duchowy wzrost człowieka przypomina wzrastanie rośliny. Chwila po chwili, dzień po dniu, rok po roku. Cierpliwość, wytrwałość i wierność przynoszą obfity duchowy owoc. Czy dostrzegamy wzrastanie Bożego królestwa w naszych duszach? Także tu i teraz, mocą Eucharystii i Bożego słowa rośnijmy ku Bogu.

W czerwcu – miesiącu poświęconemu Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy po Mszach św. wieczornych.

W poniedziałek – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

Kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum zapraszamy na spotkanie we wtorek o 19.00.

W środę – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, patrona Caritas.  Spotkanie scholi o 16.30 a o 18.45 – próba chóru – na utalentowanych cierpliwie oczekujemy.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu: czuwanie modlitewne do 19.00.  O 19.15 – czuwanie młodzieży. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I i II gimnazjum.

Apel Jasnogórski z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 20.00 . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia, szczególnie Jolantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Jest jeszcze kilka miejsc na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium MB w Kodniu przez Sandomierz, Lublin, Puławy – w dniach 29-30.VI. 2015. Koszt około 150 zł – w tym przejazd, obiadokolacja, nocleg, śniadanie, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

W piątek 19.VI. o godz. 18.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia jeden z naszych ministrantów zostanie pobłogosławiony przez X. Kardynała do posługi lektora.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą pomoc i ofiarę. „Bóg zapłać” za udział w procesji na zakończenie Oktawy Bożego Ciała oraz za wywóz śmieci i sprzątanie.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 9.00.

Przeżywając miesiąc poświecony Sercu Pana Jezusa – życzymy niech Serce Jezusa ogarnie nas wszystkich Swoją opieką i błogosławi nam w codziennych trudach – niech towarzyszy nam modlitwa:

„Daj mi serce czyste – bym Ciebie mógł widzieć,

serce pokorne – bym Ciebie mógł słuchać,

serce miłujące – bym Tobie mógł służyć”.