XII Niedziela Zwykła – 21 czerwiec 2015.

Ewangelia opowiada nam dziś o burzy na jeziorze, wystraszonych apostołach i cudownej interwencji Pana Jezusa. Łódź naszego życia niejednokrotnie atakują gwałtowne burze. To wszystkie te sytuacje, w których doświadczamy własnej bezsilności, lęku o życie swoje czy naszych bliskich. Każda trudna chwila życia jest próbą wiary, próbą naszego zaufania Bogu. W tej Eucharystii oddajmy Chrystusowi wszystkie trudne momenty naszego życia, chwile zwątpienia w Jego obecność i miłość. Ofiarujmy Jezusowi to wszystko, co napawa nas lękiem, wszystkie obawy o przyszłość. Pozwólmy, aby On przejął stery naszego życia. Przyjęte Słowo Boże i sprawowana Eucharystia niech nas umacnia, byśmy zawsze byli Dziećmi Bożymi, może szczególnie na wakacjach i urlopach.

Z racji czerwca – miesiąca poświęconego Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po Mszach św. wieczornych.

W ramach dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II nasz dekanat i nasza parafia została zaproszona do udziału w Mszy Św. z procesją światła, która odprawiona zostanie w Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach poniedziałek 22. 06. o godzinie 17.00. Zachęcamy do rodzinnego pielgrzymowania.

W środę – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – spotkanie scholi o 16.30 a o 18.45 – próba chóru – na utalentowanych cierpliwie oczekujemy.

W piątek – 26. 06. – Msze św. na zakończenie roku szkolnego – o godz. 8.00 – dla klas 0 – IV, o godz.10.00 dla klas V – VI i gimnazjum o 10.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i naszych ośrodków wychowawczych oraz rodziców, wychowawców i pracowników szkoły. Spowiedź od 7.30 i od 9.30.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek od godz. 17.20.

W sobotę – wspomnienie MB Nieustającej Pomocy i bł. Władysława.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, szczególnie Janinom, Janom, Władysławom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Jest jeszcze kilka miejsc na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium MB w Kodniu przez Sandomierz, Lublin, Puławy – w dniach 29-30.06. Koszt około 150 zł – w tym przejazd, obiadokolacja, nocleg, śniadanie, ubezpieczenie. Zapisy tylko do środy.

Zapraszamy do udziału w XXXV Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2015.Szczegóły na plakacie.

Fundacja „Św. Mikołaja” zbiera dziś do puszek ofiary na stypendia dla uczniów naszej szkoły.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich, szczególnie na wakacjach i urlopach.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę i za sprzątanie kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 9.00.

Na czas rozpoczynających się wakacji i urlopów wszystkim życzymy zasłużonego Bożego wypoczynku – pamiętajmy o Bożych przykazaniach – szczególnie o modlitwie i Mszy św. niedzielnej z myślą L. Rydla:

„Tak mało na świecie dobroci,

A tyle jej światu potrzeba…

Nią życie jak słońcem się świeci,

Nią ziemia się zbliża do nieba.”