XIII Niedziela Zwykła – 28 czerwiec 2015.

„Bóg stworzył wszystko, aby było”. Tę prawdę z Księgi Mądrości potwierdza dzisiejsza Ewangelia. Jezus uzdrawia kobietę cierpiącą na krwotok, wskrzesza córkę Jaira. To znaki świadczące, że Chrystus jest silniejszy niż śmierć. Trzeba tylko uwierzyć w Jego moc. Tak jak owa chora kobieta, zapragnąć dotknięcia szaty Jezusa. Tego dotknięcia Jezusa możemy doświadczyć w Eucharystii. Jezus chce leczyć nasze słabości, przywracać nam życie. Pozwólmy Mu w nas działać, może szczególnie na wakacjach i urlopach.

W lipcu i sierpniu – nie będzie Mszy św. w czwartek o 18.00 i w piątek o 7.00/wyjątkowo będzie w I czwartek/.

W poniedziałek – 29. 06.UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁAMsze św. o 8.00 i 18.00. Parafialny wyjazd pielgrzymów do Kodnia o 5.00 – spod strażnicy. Duchowo i modlitewnie łączmy się z pielgrzymami powierzając swoje i parafialne intencje. Są jeszcze 3wolne miejsca.

W I czwartek – o 17.00 „Godzina święta” – na chwilę adoracji zapraszamy.

W I piątek – święto św. Tomasza Apostoła – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 18.00. Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę – o 17.20.

Również w wakacje zapraszamy dzieci na Mszę św. pierwszopiątkową o 16.30. Spowiedź od 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od 8.15.

Okazja do spowiedzi z racji I piątku – w czwartek i piątek od 17.15.

W I sobotę – w naszym mieście – święto Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu i wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Zaraz po Mszy św. „Wieczór Jana Pawła II” . Serdecznie zapraszamy.

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Piotrom, Pawłom, Halinom, Tomaszom.

Zapraszamy do udziału w XXXV Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2015.Szczegóły na plakacie.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich.

Trwają pracy budowlane – wykopy i układanie kostki wokół naszej świątyni – prosimy modlitwę w tej intencji i o ostrożność.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za ofiary na kostkę oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 9.00.

Odpoczywającym życzymy dobrego odpoczynku a tym, którzy muszą pracować, wielu potrzebnych sił z myślą Asnyka:

„Nie pomogą próżne żale…

Ból swój niebu trza polecić,

A samemu wciąż wytrwale

Trzeba naprzód iść … i świecić.”