XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 LIPIEC 2015.

Bóg chce być blisko nas, pragnie być jedynym ratunkiem dla człowieka. Przychodzimy dziś do ołtarza naszego Pana, aby jeszcze ściślej zjednoczyć się z Nim. Przychodzimy do Tego, który nas wciąż kocha takimi, jakimi jesteśmy. On, kocha Cię w twojej biedzie, poniżeniu, cierpieniu; w twojej słabości i upadku, w twoim opuszczeniu przez bliskich i obcych. On jest zawsze przy Tobie. Mocy Boga, możemy doświadczyć w momentach naszej słabości i grzechu. Wtedy, kiedy myślimy, że Bóg jest daleko od nas, że nas opuścił, On jest najbliżej nas. Liturgia Słowa dzisiejszej Niedzieli, ukazuje nam prawdę, że dopiero w momentach próby, kiedy widzimy naszą słabość, wtedy pojawia się Bóg, który daje się nam poznać. On przychodzi do nas, przychodzi w swoim Słowie, które posiada cudowną moc.
Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – po Mszach św. adoracja Pana Jezusa w Eucharystii. W czasie adoracji będziemy modlić się, abyśmy wszyscy szczęśliwie i po Bożemu przeżyli czas urlopów i wakacji.

Dziś o 15.30 – zmianka tajemnic różańcowych.

W lipcu i sierpniu – nie będzie Mszy św. w czwartek o 18.00 i w piątek o 7.00.

W poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy – patronalne święto chorych i Apostolstwa Chorych.

W środę – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę – o 17.20.

W sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

W przyszłą – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich – znajdźmy chwilę czasu dla ducha.

Zapraszamy do udziału w XXXV Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2015.Szczegóły na plakacie.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich.

Trwają pracy budowlane – wykopy i układanie kostki wokół naszej świątyni – prosimy modlitwę w tej intencji i o zachowanie ostrożności.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za ofiary na kostkę, za czwartkową adoracje, sobotnią modlitwę i medytację w czasie „Wieczoru Jana Pawła II” oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 9.00. Pomóżmy w przygotowaniu naszej świątyni na kolejną niedzielę.

Wszystkim życzymy Bożej radości na wakacjach i urlopach a pracującym potrzebnej Bożej mocy i opieki na każdy dzień i dedykujemy myśl Pitagorasa zapraszając na Boże drogi:

„Trudno jest iść przez życie

Wieloma drogami jednocześnie”.